{{ $item.name }}

Yardım Konuları

Sıkça Sorulan Üyelik Soruları

 

Sitemize kayıt olabilmek için sitenin ara yüzde herhangi bir bölümündeyken veya ana sayfadayken kayıt olabilmek için sağ üstte bulunan Giriş /Kayıt butonuna tıklıyoruz.

Buraya tıklayarak Kayıt Olma bölümüne gidebilirsiniz

PlaySultan

Butona tıkladıktan sonra önümüze çıkan butonlardan Üye Ol butonuna tıklıyoruz.

PlaySultan

Üye Ol kısmına tıkladıktan sonra

Adınız, Soyadınız, E-post adresiniz, Kullanıcı adınız, Şifreniz, Şifrenizin tekrarı ve Cep Telefonunuzu bu kısımlara doldurmanız gerekiyor.

PlaySultan

Şifreniz en az 6 haneli olmalıdır ve Cep Telefonu numaranızın başında 0 olmalıdır.

Kayıt olurken vereceğiniz bilgilerin doğruluğu veya aktif numara, e-posta olması önemlidir, eğer hesabınızın şifresini unutur veya kontrolünü yitirirseniz bu bilgilerin doğruluğu hesabınızı geri almanızı sağlayacaktır.

İstenilen bilgiler kişisel güvenliğiniz içindir ve istenilen tüm bilgilerin doldurulması mecburidir, bu bilgileri verirken sitemize gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra otomatik olarak hesabınıza girmiş olursunuz, eğer otomatik girişli değilseniz aynı şekilde Giriş/Kayıt butonuna tıklayarak Giriş Yap bölümüne sitemize kayıt olurken kullandığınız kullanıcı adını/e-postanızı ve şifrenizi yazıp Giriş Yap butonuna tıklayarak sitemize giriş yapabilirsiniz.

Her seferinde tekrar bilgilerinizi girmekle uğraşmamak için Giriş Yap bölümüne girip bilgilerimizi yazdıktan sonra Giriş Yap butonuna basmadan önce Beni Hatırla butonuna basıp öyle giriş yaptığınızda daha sonra ki kullanımlarınız için otomatik siteye girişli olacaksınız.

PlaySultan

Kişisel bilgilerinizin güvenliği ve hesap güvenliğiniz için bu butona sadece kişisel bilgisayarınızda tıklayınız, eğer sitemize başka bir bilgisayardan veya internet kafeden giriş yapıyorsanız işiniz bittikten sonra isminizin olduğu bölüme tıklayıp Çıkış Yap butonuna tıklayarak çıkış yapabilirsiniz.

Eğer şifrenizi unutursanız Giriş Yap bölümünde bulunan Şifremi unuttum? Butonuna tıklayınız.

PlaySultan

Önünüze çıkacak olan panele kullanıcı adınızı yazıp Şifremi Gönder butonuna tıklayınız.

PlaySultan

E-posta adresinize hesabınızın şifresini sıfırlamak için gelen maili açıp Şifrenizi Sıfırlamak İçin Tıklayınız butonuna tıklayın, ardından önünüze çıkacak panele yeni oluşturacağınız şifreyi ve tekrarını yazıp Şifremi Değiştir butonuna tıklayınız.

PlaySultan

PlaySultan

Mailin hesabınıza gelmesi 1 ila 10 dakika arasında sürebilir, bu mail Gereksiz E-posta veya diğer kutusuna düşebilir hepsini kontrol etmeniz gerekir.

Sitemizde PayTR ve Gpay altyapıları ile ödeme yapabilirsiniz ve 3D Secure ile 7/24 güvendesiniz... Ayrıca 128Bit SSLsertifikasıda bulunmaktadır. 

Sitemize üye olduğunuzda satın aldığınız üründe bonus veriliyor ise bu bonus üyeliğinizde birikmektedir bilediğiniz şekilde harcayabilirsiniz.

Bayi üyeliğinizi başlatmak için önce buraya tıkayarak, karşınıza gelen formu doldurmanız gereklidir. Ardından başvuru maili ile siteye üye olup 12 saat beklemeniz gerekmektedir zaten üye iseniz tekrar üye olmanıza gerek yok. Bayi üyeliğiniz incelenip kontrol edildikten sonra onaylanıp üyeliğinize tanımlanıcaktır.

Sitemize üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz. Siparişlerinizi size özel oluşturulmuş link ve eposta adresinizden takip edebilirsiniz.

Ödeme Sorunları

 

Ödemeleriniz sistem tarafından 7/24 ve otomatik olarak anında onaylanır. 

Kredi kartı bilgileriniz sistemimizde tutulmamakta ve saklanmamaktadır. 

Öncelikle hesabınıza bakiye yüklemek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olup üye girişi yaptıktan sonra ''Sayfam'' Seçeneğine tıklayıp ardından '' Ödeme Yöntemleri'' Menüsünü seçin Karşınıza 2 seçenek çıkacaktır ''Ödeme Yaptım'' - '' Ödeme Yapmak İstiyorum'' Ödeme yaptıysanız Ödeme yaptım menüsüne tıklayıp Ödeme bildirimi yapın. Henüz ödeme yapmadıysanız '' Ödeme Yapmak İstiyorum'' Seçeneğine tıklayıp size uygun olan ödeme yöntemini seçip ödemenizi tamamlayın.

Dilerseniz yardımcı videolarımızdan da bu konu hakkında yardım alabilirsiniz.


Tüm Banka Atm'lerinden kartsız işlem seçeneği ile ödeme yapabilirsiniz. 

Kredi kartı, hesap kartları, ininal kart ve ptt kartı ile sitemize ödeme yapabilirsiniz. Üye panelinde ''Ödeme Yöntemleri' menüsünde bulunan ''Ödeme Yapmak İstiyorum'' Seçeneğine tıklayıp 'Kredi Kartı ile Bakiye Yükle' butonuna tıklayınız. Yüklemek istediğiniz bakiyeyi yazıp devam ediniz. Gpay penceresine yönlendirilirsiniz sırasıyla gerekli bilgileri girip ödemeyi tamamladıktan sonra bakiyeniz kısa bir güvenlik kontolünün ardından onaylanıp hesabınıza bakiyeniz yüklenecektir.

Banka hesabınızın internet bankacılığı özelliği ile bankanızın internet sitesine girip bize ait olan banka hesaplarımıza havale/eft yapabilirsiniz.

Kredi kartı ödemelerinizde Sanal POS hizmeti kullanmakta olduğumuz aracı firmalar tarafından sağlanmaktadır. Kullanılan bu aracı firmalar ile sitemiz arasında bağlantı problemleri veya yoğunluk nedeni ile gecikmeler yaşanabilir. Eğer ödemeniz 20 dakika veya daha uzun bir süre bekleme durumunda kaldı ise lütfen işlemin kontrolü için canlı destek hattımızdan bizimle iletişime geçiniz.

Banka hesaplarımıza yapılan ödemeler sitemizin Ödeme Bildir sayfasından, ödeme sırasında kullanılan TC kimlik numarası, isim, soyisim veya telefon numaranız ile kontrol edilir. Bildirim sırasında girdiğiniz bu bilgiler banka hesaplarımızda bulunan işlem bilgileri ile eşleştirilerek bakiyeniz hesabınıza aktarılır. Bu işlemler ödeme firması tarafından yürütülmektedir.

Sipariş Soruları

 

PlaySultan'da satılmakta olan tüm ürünler dijital kod olduğundan ürün iadesi söz konusu değildir.

Metin2’de E-Pin Aktif Etme

Sitemizden gerekli E-pini satın aldıktan sonra oyuna giriş yapıyoruz, oyuna girdiğimizde sol altta dönen altın paraya tıklıyoruz ve Nesne Marketi açmış oluyoruz.

PlaySultan

Nesne Market açıldıktan sonra Nesne Marketin sağ üstünde bulunan Hesabı Doldur butonuna basıyoruz.

PlaySultan

Hesabı Doldur butonuna bastıktan sonra önümüze Ejder Paralarının fiyatları ve ödeme yöntemleri çıkacaktır, sağ alttaki seçeneklerden Kuponu bozdur butonuna basıyoruz.

PlaySultan

Kuponu bozdur butonuna tıkladıktan sonra satın aldığımız Kuponu, Kupon kodu alanına yazıyor veya yapıştırıyor ardından Kuponu kontrol edin! Butonuna basıp kuponumuz geçerli olduğu takdirde kuponumuzu bozduruyoruz. (Sistemin yoğunluğuna göre Ejder Parası 1 ila 20 Dakika arasında yüklenebilir)

PlaySultan

League of Legends (LOL) E-Pin Aktif Etme

Sitemizden gerekli E-pini satın aldıktan sonra oyuna giriş yapıyoruz, oyuna girdiğimizde sağ üstte bulunan RP (Riot Points) Satın Al butonuna tıklıyoruz.

PlaySultan

RP (Riot Points) Satın Al ekranı açıldıktan sonra önümüze Riot Points fiyatları ve ödeme yöntemleri çıkacaktır. Ödeme yöntemlerinden Riot PIN ve Kodlar butonuna basıyoruz.

PlaySultan

Riot PIN ve Kodlar butonuna bastıktan sonra sitemiz aracılığıyla satın aldığınız kodu önümüze çıkacak ekrana yazıyor ve yapıştırıp Gönder butonuna basıyoruz. (Sistemin yoğunluğuna göre Riot Points’in yüklenmesi 1 ile 15 Dakika arasında sürebilir)

Sitemizden alacağınız PUBG, PUBG Lite, Valorant ve Zula gibi E-Pinleri aynı şekilde oyuna giriş yapıp Satın Al veya Puan Yükle bölümüne tıklayıp ödeme yöntemlerinden E-Pin veya kod ile yüklemeyi seçip satın aldığınız kodu önünüze çıkacak sisteme yazıp veya yapıştırıp gönder butonuna basıp aldığınız E-Pin’i oyununuzda kullanabilirsiniz.

Haftanın her günü ve her saati 7/24 dilediğiniz işlemi PlaySultan üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme Sistemleri

 

Kart Ödemesi (Kredi/Maaş/Hesap)

Mobil ödeme (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom),

Banka Havalesi / EFT, ödeme seçenekleri sitemiz de aktif kullanılmaktadır.


Sitemize bakiye yüklemek için sitenin arayüzünde herhangi bir bölümündeyken veya ana sayfadayken sağ üstte bulunan Bakiye Yükle butonuna tıklıyoruz.

Bakiye Yükle butonuna tıkladıktan sonra önümüze Ödeme Yöntemleri çıkacaktır, bu ekranda sizin için uygun olan Ödeme Yöntemini seçiniz. Sitemize Havale/Eft, Hesap/Maaş/Kredi Kartı (GPay), İninal Kartı, Hesap/Maaş/Kredi Kartı (PAYTR), GPAY Mobil Ödeme seçeneklerinden birini kullanarak bakiye yükleyebilirsiniz.

Sitemize yapacağınız bakiye yüklemelerinin Havale/Eft yöntemi haricindeki Ödeme Yöntemlerinde komisyon ödemelisiniz bu yüzden Havale/Eft yöntemini tercih edip komisyon ödemeyerek Bakiye Yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

GPay Hesap/Maaş/Kredi Kartı ile yapacağınız ödemeler için %2,2 Komisyon ödenir.

PAYTR Hesap/Maaş/Kredi Kartı ile yapacağınız ödemeler için %2,9 Komisyon ödenir.

İninal Kartı ile yapacağınız ödemeler için %2 Komisyon ödenir.

GPay ile yapacağınız Mobil Ödemeler için %50 Komisyon ödenir.

Sitemize Havale/Eft yüklemelerinizi   Ziraat Bankası, AKBANK, Yapı Kredi, Türkiye İş Bankası, Deniz Bank, PttBank, TEB, Vakıf Bank, QNB Finansbank (Enpara dahil), Halk Bank, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Alternatif Bank ve Şeker Bank ile yapabilirsiniz.

Havale/Eft ile yapacağınız ödemeler için kullandığınız bankanın üzerine tıklayıp gerekli IBAN, Hesap Numarası, Şube Kodu ve Hesap Sahibinin adını öğrenebilirsiniz.

Seçtiğiniz bankaya hesabınıza yüklemek istediğiniz tutarı gönderdikten sonra Ödeme Bildirimi Yap butonuna tıklayınız, önünüze çıkacak bilgileri doldurunuz.

Bilgileri doldurduktan sonra Ödeme İşlemine Devam et butonuna tıklayınız, ardından önünüze çıkacak ekrana ödemeyi yapanın Ad, Soyadını, T.C. Kimlik numarasının son 5 hanesi, cep telefon numaranızı ve ödeme tarihini seçip Ödemeyi Bildir butonuna tıklıyoruz.

Yaptığınız ödeme bildirimleri 7 gün 24 saat otomatik olarak 5 ila 15 dakika arasında onaylanır.

PlaySultan Hakkında

 

Biz Kimiz ?

PlaySultan , Türkiye'deki oyunculara en ucuz fiyatlardan oyun e-pinleri satmayı ve hizmet vermeyi hedefleyen bir politika izlemektedir. Oluşturduğumuz oyuncu pazarına bütün üyelerimiz ücretsiz bir şekilde ilan ekleyebilir.

Düşük komisyon oranlarımız ile her daim üyelerimizin daha kazançlı olmasını amaçlıyoruz.

Site üzerinde yapacağınız bütün alışverişlerde PlaySultan olarak güven köprüsü oluşturuyor ve sizi kötü niyetli insanlardan koruyoruz. Bunun yanı sıra uzman destek ekibimize her zaman danışabilirsiniz.

Size her konuda destek vermek için sabırsızlıkla bekliyoruz.

PlaySultan
PlaySultan

Ne Yapıyoruz ?

PlaySultan.com olarak dijital bir oyun pazarı oluşturduk. Bu pazara her üyemiz ücretsiz şekilde ilan ekleyebilir.

Oyuncuların kendi arasında yapacağı ticaretlere PlaySultan.com.tr olarak bir güven köprüsü kuruyoruz ve ticaretinizi güvenli bir şekilde yapmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda piyasadaki oyunları ve oyun E-pinlerini en ucuz fiyatlardan sizlere ulaştırıyoruz. Sitemiz üzerinden Steam cüzdan kodu , LOL RP , Ejderha Parası, CS GO anahtar gibi standart ürünler harici , yazılım hizmetleri , boost , koçluk gibi hizmetlere de ulaşabilirsiniz.

Vizyonumuz

Dijital ürün satış alanında sektörü sürekli takip ederken , müşterilerimize standartın çok üzerinde hizmet vermek ve her zaman ucuz fiyatlar sunarak müşterilerimizin kazançlı olmasını sağlamak. Gelişmiş yazılımlarımız ile küresel standartlarda dijital hizmet sunarak sektörün en güvenilir ve en önde gelen kuruluşları arasında yer almak.

PlaySultan
PlaySultan

Oyuncu Dostu

PlaySultan.com 'da bütün dijital ürünlerinizi hızlı ve güvenli şekilde satabilirsiniz.

Başlıca satabileceğiniz ürünler ;
hesap , karakter , gold , oyun parası , item , skin , hediye kartları , yazılımlar , oyun anahtarları , boost , koçluk hizmetleri.