{{ $item.name }}

VALORANT SESLİ İLETİŞİM ARTIK KAYIT ALTINDA

Riot Games bir devrin problemini ortadan kaldırıyor.

VALORANT SESLİ İLETİŞİM ARTIK KAYIT ALTINDA 

PlaySultan

Riot Games’in en sevilen oyunlarından biri olan Valorant’a iletişim kaydı güncellemesi geldi. Oyuncuların en sık karşılaştığı problemlerden olan sözlü tacizin önüne geçmek için alınan bu önlem ne kadar etkili olacak? Detayları haberimizin devamında...

MOBA, MMORPG, FPS fark etmeksizin içerisinde çevrimiçi rekabetçi bir oyun modu barındıran her oyunda toksik oyuncular ile karşılaşıyoruz. Oyuncuların canını sıkan bu durum, hepimizin başına gelmiştir. Küfür, taciz, nefret söylemi, iletişim suistimali ve daha birçok kötü şeye ev sahipliği yapan bu sesli iletişim kanalları oyun oynayan herkesin canını sıkmıştır ve illa ki başına gelmiştir.

Çevrimiçi oyunların en büyük sıkıntılarından biri olan bu duruma Valorant’ın yapımcısı Riot Games’den bir hamle geldi. Artık bundan sonra Valorant’da kullanmış olduğunuz sesli iletişim kayıt altına geçecek ve raporlama sistemi ile birlikte aktif olarak değerlendirilecek. Bu hamle sonrasında uygunsuz davranışta bulunan oyuncuların hesaplarının geçici olarak askıya alınması bekleniyor.

Eğer ki herhangi bir sebepten ötürü sesinizin kayıt edilmesini istemiyorsanız, yeni kullanım koşullarını kabul etmediğiniz takdirde oyundaki sesli iletişimi kullanamayacaksınız. Oyunda halihazırda yazılı ve sesli iletişim için mute sistemi olsa da bu kitlelerin toksik davranışını çözmüyor, sadece üstünü örtüyor.

Riot Games’in bu hamlesi sizce bu sorunu çözecek mi? Aynı sistemi firmanın toksik kitlesi ile meşhur olan oyunu League of Legends’da görecek miyiz? Eğer bu sistem kullanıcılar ve yöneticiler tarafından düzgün kullanılıp verimli bir oyun deneyimi oluşturursa gelecekte diğer firmaların oyunlarında da görmemiz mümkün olacaktır.

PlaySultan'a özel %15 indirimli VP satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. ←