Oyunlar » Valorant » Valorant Points VP

Valorant Points VP

Valorant Points VP

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games'in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019'da Project A kod adıyla duyuruldu.

En uygun ve ucuz olarak olarak hemen Valorant (VP) satın al, hemen oynamaya başla. Valorant (VP) Fiyatları;

Valorant nedir?

Valorant Riot Games tarafından 7 Nisan 2020'de Kapalı Beta olarak yayınlanan 5v5 Taktiksel Nişancı Oyunu'dur.. 

Valorant nasıl oynanır? Oyunda amaç nedir?

Valorant oyununda 2 takım vardır. Her bir takımda toplam 5 oyuncu bulunmaktadır. Saldırı takımı Spike adı verilen bombayı A, B veya C bölgelerine kurmaya çalışır. Savunma takımının amacıysa Spike bombasını imha etmektir. Savunma takımı henüz bomba kurulmadan karşı takımı yok ederse oyunu kazanmış olur. Valorant oyununda her karakterin kullanabileceği farklı yetenekleri vardır. Yani sadece silahlarla değil karakterinizin özellikleriyle de düşman öldürebileceksiniz.

Valorant Points VP nedir, ne işe yarar?

Valorant'ta oyun içi market alışverişlerinde kullanılan para birimi VP'dir. VPP ile oyundaki karakterinize ek özelleştirme seçeneklerini açılabilir ya da deneyim çeşitliliği alabilirsiniz. Oyundaki karakterlerinize Skin satın alabilir ve oyun içinde Pointsleri kazanmak için süreden avantaj sağlayabilirsiniz.

Valorant Points VP fiyatları

Volorant VP'ler 300 VP, 600 VP, 1250 VP, 2500 VP, 4400 VP ve 8400 VP olmak üzere 6 adet denomdan oluşmaktadır. Playsultan.com.tr Riot Games firmasının yetkili satıcısı olduğu için en uygun fiyatları sunmaktadır, üstelik bonus sistemi ile alırken kazandırmaktadır.

Valorant VP nerden alınır?

Güvenilir bir şekilde Valorant VP almak için Riot Games firmasının direk yetkili satıcılarından satın almak daha güvenli olacaktır. Playsultan.com.tr Riot Games firmasının yetkili satıcısıdır. Dolayısıyla Riot Pin'lerinizi PlaySultan'dan güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.
 

VALORANT uygulamasına girip Riot Games hesabınıza giriş yapıyorsunuz.


Sağ Üst kısımda bulunan simgesine tıklıyorsunuz. 


Ödeme yöntemlerinden Riot Pin ve Kodlar seçeneğini seçiyorsunuz.


Playsultan'dan aldığınız dijital VP kodunuzu oraya yazıp 'Gönder' butonuna tıklıyorsunuz. 

Satın alma işleminiz ve VALORANT Points yükleme işleminiz başarıyla tamamlanmıştır. 

 Sistem Gereksinimleri

Minimum Özellikler - 30 FPS:

En temel FPS'ye gelen Riot Games, eski bir dizüstü bilgisayarda beklediğiniz donanım türünü hedeflemek istiyor. Valorant'ın son on yılda piyasaya sürülen sistemler üzerinde çalışması gerekiyor ve bu 30 FPS hedefi ile nedenini görebiliyoruz. Açıkçası, hızlı tempolu bir atıcı için 30 FPS gerçekten minimum ve tavsiye etmeyeceğimiz bir şey. Ama eğer bu ya da oyunu oynamıyorsa, Valorant neredeyse her şeyde koşacak.

 • CPU: Intel i3-370M
 • GPU: Intel HD 3000

Önerilen Spesifikasyon - 60 FPS:

60 FPS hedefine doğru ilerledikçe, oyun alıştığınız gibi hissetmeye başlamalıdır. 60 FPS, bu nesil konsol atıcıları için standart oldu. Yeni nesil donanıma yöneldikçe FPS grafiklerini hızla yukarı taşırken, önerilen bu özelliklerin vurulması oldukça kolay olmalı.

 • CPU: Intel i3-4150
 • Grafik işlemcisi: Geforce GT 730

Üst Düzey Özellikler - 144+ FPS:

Bu, profesyonel oyuncuların ve en özel Valorant oyuncularının yer alacağı FPS'dir. 144'te, çoğu tüketici monitörünün şu anda idare edebileceği sınırlara ulaştık ve Valorant'ın sunduğu en iyi şeyleri deneyimleyeceksiniz. Ancak bu özellikler için bankayı kırmak istemiyorsunuz. Önerilen donanım çok büyük bir gerginlik olmayacak ve son birkaç yılın çoğu “oyun” PC'sinde ve Valorant'ın piyasaya sürülmesinden sonraki her şeyde bulunacak.

 • CPU: Intel Core i5-4460 3.2GHz
 • GPU: GTX 1050 Ti

Kategori Açıklaması

Valorant VP Fiyatları;

 • 295 Valorant VP Fiyatı 20,16 TL
 • 575 Valorant VP Fiyatı 38,88 TL
 • 1200 Valorant VP Fiyatı 82,80 TL
 • Valorant Battle Pass Fiyatı 82,80 TL
 • 2480 Valorant VP Fiyatı 167,04 TL
 • 4375 Valorant VP Fiyatı 288,00 TL
 • 6300 Valorant VP Fiyatı 421,20 TL

Valorant ilk olarak 7 Nisan 2020 tarihinde piyasaya sürüldü. Büyük kitleler tarafından merak edildi ve çok büyük bir ilgi ile karşılaştı. Başarılı geçen beta sürecinden sonra 2 Haziran 2020 tarihinde ise herkesin erişimine tam sürüm olarak sunuldu. Riot Games’in League of Legends markasından hariç tuttuğu ilk ve tek oyundur. Riot Games’in diğer oyunlarında bulunan League of Legends teması Valorant’ta bulunmamaktadır. Riot Games için yepyeni bir marka olan Valorant, çıktığı günden bugüne kadar milyonlarca oyuncu tarafından oynanmış ve çok büyük e-spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmış bir oyundur.

Kendisinden önce çıkmış olan CS:GO ve Overwatch’dan fazlasıyla ilham alan Valorant, bu iki oyunun temel mekaniklerini bünyesinde birleştirmiş ve yepyeni karakterler, silahlar ve haritalar ile biz oyunculara sunmuştur.

Böylesine büyük ve popüler bir oyunu gördüğünüz zaman aklınıza ilk olarak “Valorant ne kadar?” ya da “Valorant kaç TL?” gibi sorular gelmiş olabilir. Merak etmeyin Valorant oynaması ücretsiz bir oyundur.

Valorant Nasıl Oynanır?

Valorant, oynaması oldukça eğlenceli fakat bir o kadar da zor bir oyundur. Oyuncunun yeteneklerine, takımın taktiksel ilerleyişine ve oyuncuların tecrübesine çokça ihtiyaç duyan Valorant’ta kazanmak için her şeyinizi ortaya koymanız gerekmektedir. Oyunun ücretsiz olması, herkes tarafından kolayca ulaşılabilir olması bu rekabet ortamını ateşlemeye yetiyor ve kıran kırana oyunlar oynamamızı sağlıyor. Milyonlarca oyuncu tarafından her gün oynanmasının sebebi de bu diyebiliriz.

Oyunda pek çok ajan bulunmakta ve bu ajanların her birinin kendine has yetenekleri bulunmaktadır. Siz de kendi oynanış tarzınıza en uygun olan ajanı seçip o ajanda bol bol pratik yapmalısınız. Yeri geldiği zaman takımınızla uyumlu olması için farklı ajanlarla da oynamak, oyunu kazanmak için oldukça önemlidir.

Oyundaki bir çok farklı silah da bulunuyor. Aynı ajanlarda olduğu gibi silahlarda da kendinize ve ekonominize uygun bir silah seçmelisiniz. Böylece oyundaki ekonomiyi öğrenip elinizdeki para ile uygun bir silah seçip sonraki round’a en iyi silahları ve ekipmanları taşıyabilesiniz.

Valorant Oyun Modları

Valorant’ta çeşitli oyun modları bulunmaktadır. Zevkinize göre istediğiniz oyun modunu seçip oynayabilirsiniz. Valorant Oyun Modları şu şekildedir:

Derecesiz Mod

Adındanda anlaşılacağı üzere derecesiz bir oyun modudur. Kazandığınızda ya da kaybettiğinizde herhangi bir puan kazanamazsınız ve kaybedemezsiniz. Oyunda 13 turu ilk kazanan takım maçı kazanır. Saldırı takımında olan ekibe spike isminde bir cihaz verilir ve ilgili alanda etkinleştirmesi gerekmektedir. Saldırı takımına karşı durmaya çalışan takım ise saldırı takımını etkisiz hale getirmeye çalışır.

Spike’a Hücum Modu

Bu modda 4 turu ilk kazanan takım oyunu kazanır. Bütün yetenekler şarj edilmiş şekilde gelir.

Rekabete Dayalı Mod

İlk 5 roundu kazanan takıma bir rütbe verilir. Bir takımın kazanması adına diğer takım ile arasında 2 fark olması gerekir.

Ölüm Maçı Modu

Toplam 14 oyuncunun aynı haritada olduğu bu oyun modunda 10 dakika içerisinde 40 öldürmeye en hızlı ulaşan oyuncu oyunu kazanır. Diğer oyun modlarından ayrılan bu oyun modunda hız ve hedef alma becerisi esastır. Dereceli oyunlara girmeden önce ısınmak için de çokça kullanılır.

S.S.S

Valorant Ücretli mi?

Hayır. Valorant oynaması ücretsiz bir oyundur. Oyuna hiçbir ücret vermeden istediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Eğer oyunun mağazasında bulunan silah, bıçak gibi eşyalara sahip olmak isterseniz, bu eşyalara Valorant VP karşılığında sahip olabilirsiniz. Valorant VP’leri ise PlaySultan’da %20 indirim ile satın alabilirsiniz.

Valorant P2W Bir Oyun mudur?

Valorant’ın ücretsiz bir oyun olmasından ötürü pek çok oyuncunun aklına “Valorant Pay to Win midir?” sorusu geliyor. Öncelikle Pay to Win ne demek onu netleştirmemiz gerekiyor. Pay to win, oyunda kazanmak için ödeme yapmanız gereken oyunları tanımlamak için kullanılan bir tamlama. Valorant Pay to Win bir oyun değildir. Valorant’ta satın aldığınız tüm eşyalar kozmetik amaçlı oyunda bulunan eşyalardır. Bir silah kaplaması aldığınız zaman silah fazladan hasar vurmaz ya da daha iyi nişan almaz, sadece görüntüsü değişir. Dolayısı ile Valorant son derece adil bir oyundur. Başkaları oyuna para yatırdığı için sizden daha iyi olmazlar. Oyunda kim daha iyi oynarsa o kazanır. Valorant P2W bir oyun değildir.

Valorant Kaç GB?

Pek çok oyuncu Valorant kaç GB yer kaplar merak ediyor. Valorant yaklaşık 12 GB yer kaplayan bir oyun. Günümüz oyunlarına göre oldukça az yer kaplayan Valorant, sistem dostu bir oyun diyebiliriz. Pek çok bilgisayarda rahatça çalışabilen Valorant, bu özelliği ile pek çok oyuncuya oyunu rahatça oynama imkanı sağlıyor.

Valorant Kaç TL?

Valorant ücretsiz bir oyundur ve oyunu oynamak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Oyuna para yatırmanıza gerek yoktur fakat oyunun içerisinde bulunan eşyalara sahip olmak için Valorant Points (VP) satın almanız gerekmektedir. Valorant Points PlaySultan’da %20 indirim ile satın alınabilir.

Valorant da Hesap Nasıl Açılır?

Valorant’ı oynayabilmen için tabii ki önce bir Valorant hesabınızın olması gerekmektedir. Valorant Hesap açma için şu adımları takip edin:

1- Valorant’ın resmi adresine gidin.

2- Hemen oyna seçeneğine tıklayın.

3- Hesap oluştur seçeneğine tıklayın.

4- İstenen kişisel bilgilerinizi girin.

5- Gelen e-maili kontrol edin ve onaylayın.

6- Hesabınız ile giriş yapın.

Hemen Valorant hesap aç ve bu maceraya sen de katıl.

Valorant Bıçaklar Kaç TL?

Valorant bıçakları fiyat olarak çok değişkenlik göstermektedir. Valorant bıçak fiyatları sabit değildir, her bıçağın kendine ait bir fiyatı vardır. Ortalama olarak söylemek gerekirse 1.750 VP ile 5.000 VP arasında olduğunu söyleyebiliriz. En uygun fiyata bıçak almak için PlaySultan’ı ziyaret edebilirsiniz. %20 indirimli VP satın alarak en uygun fiyata Valorant bıçak satın alabilirsiniz.

Valorant FPS kaç olmalı?

Valorant’ta FPS değeri oldukça önemlidir. Akıcı ve stabil bir oyun tecrübesi için FPS değeri çok mühimdir. Her FPS oyununda olduğu gibi Valorant’ta da 60 FPS, akıcı ve stabil bir oyun tecrübesi için yeterlidir. Eğer Monitörünüz 60 Hz bir monitör ise 60 FPS son derece yeterlidir. Oyunu eğer yüksek derecelerde, rekabetçi bir şekilde oynamak istiyorsanız 144 FPS’lere kadar çıkabilirsiniz. Profesyonel oyuncular gibi 240 FPS değerleri bile söz konusudur ancan eğer bu FPS değerlerini karşılayabilecek bir monitörünüz yoksa aldığınız FPS değerleri sadece birer sayıdan ibarettir. Unutmayın, monitörünüzün desteklediği Hz değeri kadar FPS’i görebilirsiniz.Yüksek Hz değerine sahip monitörler satın aldıktan sonra sisteminizin verdiği en yüksek FPS değeri ile oynamanız tavsiye edilir. Monitörünüzün desteklediği Hz değerinden daha fazla FPS almak, bilgisayarınıza ekstra yük bindirmekten başka bir işe yaramayacaktır.

Valorantta Nasıl FPS Arttırılır?

Valorant’ta FPS arttırmak için ne yapmalıyım sorusunun cevabı çok çeşitlidir. Burada sizlere en hızlı yoldan en iyi sonuç verecek yöntemleri sıralayacağız.

1- Eğer bilgisayarınzıda SSD varsa oyun dosyasını SSD üzerine kurun. SSD’ler sadece oyunun yükleme sürelerini kısaltmaz, oyunun FPS değerine de katkıda bulunur.

2- Arka planda çalışan uygulamaları kapatın. RAM’inizi kullanan uygulamalar FPS düşüklüğüne sebep olabilir. Bunları temizlemek için harici programlar kullanabilirsiniz.

3- Sürücünüzü güncelleyin. Pek çok oyuncu sürücülerini güncellemeyi unutuyor ve bu sebepten ötürü asla maksimum FPS değerlerine ulaşamıyorlar.

4- Oyunun grafik ayarlarını düşürün. Valorant gibi oyunlarda görsel kalite her zaman geri plandadır. Yüksek FPS değerlerine sahip olmadığınız bir Valorant oyununda görsel kalitenin fazla olmasının hiçbir anlamı yoktur. Ayarları dibine kadar kısmaktan çekinmeyin.

5- Virüs taraması yapın. Donanımınızın oyunu yüksek FPS değerlerinde çalıştıracağından eminseniz ya da eskiden aldığınız değerlere artık ulaşamıyorsanız sisteminizi taramanızı öneririz. Casus yazılımlar ve virüsler, oyun performansınızı ciddi ölçüde etkiler.

Valorantta Nasıl İsim Değiştirilir?

Valorant isim değiştirme işlemi oldukça basittir. Aşağıdaki adımları uygulayarak kolayca Valorant adınızı değiştirin.

Riot hesabınıza giriş yapın.

Açılan menüde “RIOT ID” seçeneğini tıklayın.

RIOT ID’nin yanında bulunan kalem simgesine tıklayarak kullanmak istediğiniz nicki yazdıktan sonra Gönder butonuna basarak yeni isminizi kaydedebilirsiniz.

YORUMLAR YORUM YAZ

S***** S*****
17.05.2022

FAVORİ SİTEM

Y***** G*****
17.05.2022

anında teslim uygun fiyat 5 yıldız

M***** A*****
15.05.2022

çok rahat çok profesyonel

A***** Ü*****
15.05.2022

hızlı ve güvenilir çok teşekkürler

B***** Y*****
15.05.2022

Hızlı ve güvenilir.

E***** K*****
14.05.2022

çok iyi bir alışveriş

Ç***** E*****
14.05.2022

gayet iyi sizede önenirim

D***** T*****
14.05.2022

çok hızlı oldu 10 numara 5 yıldız

O***** E*****
13.05.2022

en sevdiğim siteeee

M***** T*****
13.05.2022

hızlı ve güvenli

Y***** Y*****
12.05.2022

Hızlı geldi çok iyisiniz teşekkürler

E***** A*****
12.05.2022

hızlı ve güvenilir site

K***** C*****
11.05.2022

bayadır epin aldığım güvenilir bi site teşekürler playsultan

A***** A*****
11.05.2022

güzel ve ucuz

Y***** S*****
11.05.2022

Hızlı Güvenilir

M***** T*****
10.05.2022

Bence herkes alabilir gönül rahatlığı ile

T***** U*****
10.05.2022

Cok başarılı <3

O***** A*****
10.05.2022

Güzel bir site begendim

K***** M*****
10.05.2022

Kaliteli ve uygun daha ne olsun

D***** M*****
10.05.2022

çok hizli ve kaliteli

Toplam 558 Sayfadan 1. Sayfadasınız