Oyunlar » Tinder

Kategori Açıklaması

Tinder Nedir?

Tinder, özellikle Amerika kıtasında ve Avrupa’da sık kullanılan bir arkadaşlık ve flört uygulamasıdır. Ülkemizde de her geçen gün yaygınlaşan Tinder, pek çok insanın tanışmasına, beraber vakit geçirmesine ve hatta evlenmesine yardımcı oluyor. Tinder’da açtığınız bir profil ile çevrenizdeki birçok kadın veya erkek kullanıcıya ulaşabiliyorsunuz. Beğendiklerinizi sağa kaydırıyorsunuz ya da uygulama üzerindeki kalp ikonuna basıyorsunuz. Beğenmediğiniz kişileri ise sola kaydırıyorsunuz ya da çarpı işaretine basıyorsunuz. Civarınızdaki profiller tükenene kadar kaydırmaya devam edebilirsiniz. Eğer sizin beğendiğiniz bir profil sizi de beğenirse eşleşme oluyor. Eşleşmenin ardından eşleştiğiniz kişi ile mesajlaşabileceğiniz bir bölüm açılıyor. Dilerseniz bu bölümden eşleştiğiniz kişi ile mesajlaşabilirsiniz. Eğer eşleştiğiniz kişi ile güzel bir muhabbetiniz oluşursa ve iletişiminizi kuvvetlendirmek isterseniz bir buluşma ayarlamanız da mümkün.

Tinder’da bir kişi ile konuşabilmeniz için eşleşmeniz şarttır. Eşleşme için de iki tarafın da birbirini beğenmesi gerekmektedir. Sizi beğenmeyen birine mesaj göndermeniz mümkün değildir. Aynı şekilde sizin beğenmediğiniz bir kişi size mesaj gönderemez.

Tinder Türkiye

Tinder, Avrupa ve Amerika kıtasında oldukça popüler bir uygulama. Ülkemizde de her gün daha da popülerleşmeye ve büyümeye devam ediyor. Özellikle Covid Pandemisi sırasında hem ülkemizde hem de Dünya’nın kalanında Tinder daha hızlı popülerleşmeye başladı. Evlerimize kapandığımız günlerde Tinder üzerinden sosyalleşmeye ve yeni arkadaşlık kurmaya başladık. Hal böyle olduğu için Tinder artık hayatımıza daha çok girdi diyebiliriz. Tinder Türkiye’de popülerleştikçe artık daha çok insanla iletişime geçebiliyoruz. Sosyal bağlantılarımızı genişletip daha çok insanla bağ kurabiliyoruz.

Tinder Ne İçin Kullanılır?

Tinder’ı spesifik bir amaç için kullanılır demek oldukça güç. Yurt dışında daha spesifik bir amaca hizmet etse de günümüz Türkiye’sinde daha çok arkadaş edinmek, sohbet etmek ve yeni insanlarla tanışmak için kullanılır. Uygulamanın kullanım amacı kişiden kişiye göre değişiklik göstereceği için net bir şey söylemek mümkün değil. Öte yandan Tinder bir çok farklı kullanım amacına hizmet verebilir. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Tinder’da siz de eşleştiğiniz kişiye uygulamayı hangi amaçla kullandığını sorarak direkt bir cevap alabilirsiniz. Böylece kendi amacınıza uygun insanları Tinder’da bularak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Tinder ücretsiz bir uygulama olduğu için kolaylıkla telefonunuza indirip kurabilir ya da internet sitelerinden üye oluşturup web üzerinden kullanabilirsiniz. Tinder’ı ne için kullanacağınızı bilmiyorsanız biraz vakit geçirdikten sonra kendinize uygun amaçlar edinebilirsiniz. Çevrenizdeki insanları keşfedebilir ve yepyeni maceralara yelken açabilirsiniz.

Tinder Güvenli mi?

Kısaca cevap vermek gerekirse evet. Detaylara inmek gerekirse Tinder, sadece adınızı ya da mahlasınızı vererek kayıt olup kullanabileceğiniz bir uygulama. Herhangi Bir şekilde TC kimlik numarası ya da soy isminiz gibi kişisel bilgilerinizi vermeniz gereken bir program değil. Dolayısıyla endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok.

Son dönemde çıkan ve çokça konuşulan Netflix belgeseli olan “Tinder Avcısı” ismindeki yeni içerik ile birlikte Tinder tekrar gündemin göbeğine oturdu diyebiliriz. Akıllara ise Tinder’ın güvenli bir yer olup olmadığı sorusu da geldi tabii ki. Tinder uygulama bazında herhangi bir güvenlik işgali teşgil etmiyor fakat sanal ortamda değil de gerçek hayatta, yüz yüze bir buluşma ve sohbet ortamı oluşacağı zaman işler tamamen size ve eşleştiğiniz insana kalıyor. Tenha yerlerde buluşmayarak ve toplum içinde, belirli bir mesafe ve güven alanı içerisinde buluşmak, kişisel güvenlik açısından en iyi ihtimal gibi gözüküyor. Uygulamayı kullanmanızda güvenlik açısından herhangi bir sıkıntı yok fakat dışarı çıktığınız zaman dikkati elden bırakmamakta fayda var.

S.S.S

Tinder Süper Like Ücretli mi?

Evet. İsterseniz ayrı olarak satın alabileceğiniz Süper Like’lar bulunmakta. Eğer Tinder Gold aboneliği satın alırsanız günlük 5 adet Süper Like her gün hesabınıza tanımlanır. Tek seferlik Süper Like almak yerine Tinder Gold aboneliği almak uzun vadede daha karlı olacaktır. Tinder Gold aboneliği aldıktan sonra daha fazla Süper Like’a ihtiyacınız olursa o zaman ayrıca Süper Like satın alabilirsiniz. Bu şekilde yapmanız daha karlı olacaktır ve sizi ekstra masraftan kurtaracaktır.

Tinder Hesabımı Silersem Abonelik İptal Olur mu?

Tinder uygulamasını silmek, aboneliğinize veya hesabınıza bir şey yapmaz fakat Bir iOS aygıtta Apple Kimliği ile Tinder aboneliği satın alırsanız, uygulamayı ya da hesabını silmek aboneliğinin iptal olmasına yol açmaz. Bir Android aygıtta Play Store üzerinden veya Tinder web'den abone olursanız, hesabının silinmesi aynı zamanda aboneliklerinin iptal edilmesine yol açacaktır. Android kullanıcıları hesaplarını silmeden önce bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Telefonunuzda bulunan uygulamayı silmenin aboneliğe ve hesaba bir zararı yoktur. Uygulamayı telefonunuza yeniden yüklediğiniz zaman hesabınıza giriş yaparak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Tinder Kelime Anlamı Ne Demek?

Tinder çabuk yanan, hızlıca tutuşan anlamına gelmektedir. Tinder logosundaki alev sembolü de bu nedenle seçilmiştir. Uygulamanın isminden ve ikonik sembolünden ötürü diğer flört ve arkadaşlık uygulamalarından sıyrılmıştır. Ateş sembolü ve uygulamanın kelime anlamı da uygulamanın romantik yönünü vurgulamada önemli bir faktördür.

Tinder Mesafe Doğru mu?

Kullanıcıların mesafesi Tinder platformu üzerinde genelde doğru olarak hesaplanıp diğer kullanıcılara sunulur. Gün içerisinde hareket ettiğinizde veya seyahat ettiğinizde bu uzaklık uygulama üzerinden de görülebilir. Çok hassas değerlerde ölçüm yapamasa da aşağı yukarı doğru sonuç verir. Hesaplamalar biraz geçikmeli olarak sisteme geçirilir. Dolayısı ile anlık olarak konumu değişen bir kullanıcının bilgisi, diğer kullanıcılara biraz geç ulaşır. Sabit bir pozisyonda duran kullanıcının ise uzaklık bilgisi genelde doğru sonuç verir.

Tinder Konum Değiştirme Ücretli mi?

Evet. Tinder’da konumunuzu değiştirmek için gerekli olan Tinder Passaport özelliği, Tinder’ın ücretli abonelikleri ile elde edilebilen bir özelliktir. Tinder Plus ve Tinder Gold’da da bulunan passaport özelliği ile Dünya’daki tüm Tinder kullanıcılarına ulaşabilir, konumunuzu Dünya üzerindeki herhangi bir nokta olarak ayarlayabilirsiniz. Konumunuzu değiştirdikten sonra isterseniz konumunuzu saklamanız da mümkün. Böylece farklı bir konumda olduğunuzu diğer kullanıcılar göremezler. Siz de dilediğiniz konumdaki Tinder kullanıcıları ile rahatça eşleşebilirsiniz.

Tinder'da İlk Mesaj Ne Olmalı?

Bir eşleşme yakaladıysanız ve ilk olarak ne yazmak gerektiği ile ilgili endişeleriniz varsa öncelikle sakin olun. Hem siz hem de karşı taraf sizi beğendiği için durum 1-1. Endişelenecek ya da panik yapacak bir durum yok. “Selam”, “Merhaba”, “Nasılsınız?” gibi kelimeler ve bunları içeren cümleler neredeyse herkes tarafından yazıldığı ve akla gelen ilk kelimeler oldukları için tercih etmeniz pek doğru olmayacaktır. Eşleştiğiniz kişinin profilini inceleyip, fotoğraflarına bakıp ondan sonra mesaj yazın. Profilindeki bir şeyden yola çıkarak ona basit sorular sorabilirsiniz. Örneğin “3. fotoğraf nerede çekildi?”, “Sizi Kadıköy’deki bir kafede görmüş olabilir miyim? “Saçınızın rengi son fotoğraftaki gibi mi?” tarzında muhabbet açıcı, cevaplaması kolay ve eğlenceli sorular sorabilirsiniz.