{{ $item.name }}

Steam'de Ücretsiz Oynayabileceğiniz En İyi 5 Oyun

Hayatımıza ilk olarak Half-Life ile giren çevrimiçi oyun satın alma platformu olan Steam, içinde bulundurduğu ücretsiz oyunlar ile biz oyuncuların beğenisini toplamaya devam ediyor. Peki Steam’in en iyi ücretsiz oyunları hangileri? Listemize hemen göz atın.

Steam'de Ücretsiz Oynayabileceğiniz En İyi 5 Oyun

PlaySultan

Hayatımıza ilk olarak Half-Life ile giren çevrimiçi oyun satın alma platformu olan Steam, içinde bulundurduğu ücretsiz oyunlar ile biz oyuncuların beğenisini toplamaya devam ediyor. Peki Steam’in en iyi ücretsiz oyunları hangileri? Bu yazımızda sizler için Steam üzerinde oynayabileceğiniz en iyi 5 oyunu sıraladık.

5. Counter-Strike: Global Offensive

PlaySultan

Valve’in 2012’de çıkardığı CS GO 2018 yılında ücretsiz oldu ve çıktığı günden bu yana büyümeye devam ediyor. E-Sporun gelişmesinde ve yaygınlaşmasında çok önemli bir katkıda bulunmasının yanı sıra kitleler tarafından çokça oynanması da popülerleşmesine yardımcı oldu.

En güzel CS GO skinlerine sitemiz üzerinden ulaşabilmek için buraya tıklayınız.

4. Warframe
PlaySultan

Warframe 2013’de çıkışının ardından kendini sürekli güncelleyerek günümüzde hala oynanmaya devam eden bir Looter Shooter oyunudur. Arkadaşlarınızla oynaması çok daha keyifli olsa da tek başınıza da oldukça keyif alarak oynayabilirsiniz.

Bilim kurgu dünyalarına aşinaysanız ve fütüristik bir oyun arıyorsanız Warframe ücretsiz yapısı ile gözden kaçırmamanız gereken bir oyun. 2013 yılında çıkmış olmasına rağmen görsel gücü de hala yerinde olan bir oyundur.

3. Path of Exile

PlaySultan

Path of Exile, 2013 yılında çıktıktan sonra izometrik aksiyon rol yapma oyunlarına yepyeni bir soluk getirdi. Steam’in en sevilen ücretsiz ARPG oyunları arasında yer alan oyun, köklerini Diablo 2’den alıyor. Kısa bir sürede türün öncüsü Diablo’nun bile önüne geçti desek herhalde haksız sayılmayız. Oyunun meşhur yetenek ağacı şu ana kadar bir oyunda gördüğümüz en kapsamlı, en karışık ve büyük yetenek ağacı.

Path of Exile 2 halihazırda duyurulmuşken, ikinci oyuna başlamadan önce oyunun hikayesini ve mekaniklerini kavramak için ilk oyuna kesinlikle şans vermelisiniz. Path of Exile Ultimatum isimli güncelleme yeni riskli mücadeleler sunmak için 16 Nisan tarihinde oyunculara sunuldu.

Sürekli gelişmeye ve içerik eklemeye devam eden oyun, ücretsiz olmayan rakiplerine nazaran kullanıcı dostu olması ve kaliteli içerikleri ile bu türün en iyilerinden.

2. Gwent

PlaySultan

Witcher oyuncularının çok iyi bildiği, oynamayanların da mutlaka duymuş oldukları Gwent kart oyunu tahmin ettiğinizden çok daha kompleks ve rekabetçi bir deneyim sunuyor. Witcher 3’de halihazırda oyun içerisine entegre edilmiş bu mini oyun, hem görsel hem de oynanış mekanikleri bakımından geliştirilerek pek çok platformda yerini aldı.

2018’de Microsoft Windows, Playstation 4 ve Xbox One için, 2019'da iOS ve 2020'de Android için çıkış yapmış oyunumuz 19 Mayıs 2020’de ise Steam’de oyuncuların beğenisine sunuldu.

Oyunun Pay to Win olmadığını belirtmemizde fayda var. Benzer kart oyunlarında oyun içi satın alım yaptığınızda size ciddi miktarda avantaj sağlıyor. Gwent için bu durum neredeyse söz konusu değil.

Oyun içi kazanımlarınız ile çok kolay bir şekilde kart açabiliyor, istediğiniz deck ve kartlara ulaşabiliyorsunuz. Gwent sizi asla satın almaya yönelik bir zorlamada bulunmuyor. Öğrenmesi ilk başlarda biraz zor gelse de ustalaşma hissiyatının verdiği keyif ile başından kalkamayacağınıza eminim.


1. DotA 2 

PlaySultan

Oyun dünyasında MOBA diye bir tür yaratmış, en yüksek E-Spor ödüllerini dağıtan, çok uzunca bir süre Steam’de en çok oynanan oyunlardan biri olan DotA 2 , birçok insana ilk defa Steam hesabı açtırdı desek yanlış olmaz.

Öğrenme süreci çok zorlu ve karışık olsa da, öğrendikten sonra oyunun yapısı gereği neredeyse kendisini hiç tekrar ermiyor. Binlerce saatinizi harcayabileceğiniz bu oyun görselliği ile günümüzde bile hala kalitesini koruyor.

DotA 2 ücretsiz indirilebilir olmasının yanı sıra 121 kahramanı içerisinde bulunduruyor ve çok derin bir oynanışa sahip. Bu oyunun da Pay to Win olmadığının altını çizelim. Çeşitli skinler ile kahramanınızı özelleştirip haritada dikkat çekebilirsiniz. Saldırı ve yetenek animasyonlarınızı değiştiren birçok skin mevcut.


Buraya tıklayarak sitemiz üzerinden güvenle DotA 2 Skinleri satın alabilirsiniz.


Steam’in en iyi ücretsiz oyunlarını sizler için inceledik. Daha fazla ücretsiz oyun haberleri için PlaySultan’ı takip etmeyi unutmayın!