{{ $item.name }}

Steam 2019 Raporlarını Açıkladı!

Steam 2019 Raporlarını Açıkladı!
Geçtiğimiz yılda Steam üzerinden oynanılan oyun süresi açıklandı. İnsanların bu kadar oyun oynamaları gerçekten inanılmaz. Rakamları duyduğunuzda hayrete düşerbilirsiniz.

 Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük sanal oyun mağazası olan Steam 2019 yılında oyuncuların kaç saat oyun oynadıklarını açıkladı. Bu rakamı duyduğunuzda kulaklarınıza inanamayacaksınız. Belki de yüz binlerce oyuna ev sahipliği yapan platform yaptıkları açıklamada belirtildiğine göre dünya genelinde oyuncular tam 21 milyar saat oyun oynadılar. Bu dudak uçuklatan rakam oyun sektörünün her geçen gün ne kadar hızlı ilerlediğini gösteriyor. Birçoğumuz kendimizi yetenekli gördüğümüz veya keyif aldığımız oyunları sabahlara kadar oynamışızdır. Ancak işin boyutunun bu kadar devasa olduğunu eminim hiçbirimiz tahmin edemezdik.

 Aslında son dönemler de kendisine rakip çıkan firmalara rağmen Steam’in rekorlar kırması kitlesinin ne kadar aktif olduğunu gösteriyor. Sunulan raporda platformun 2019 sene içerisinde yaklaşık 95 milyon aktif kullanıcısı olduğu gözlemlendi. Gerçekten inanılmaz rakamlar. Her geçen gün yeni oyunların çıkması ve her geçen gün yeni oyuncuların oyun dünyası ile tanışması bu sayıları daha da ileriye götürecek gibi duruyor.

PlaySultan

 Bu istatistiklerin yanında oyuncular Atölye içeriklerine de yoğun ilgi göstermiş. Yaklaşık olarak 4.3 milyon yeni atölye içeriği göze çarpıyor. Tahminlerimiz doğrultusunda ve yapılan açıklamalara dayanarak Steam’in önümüzde ki yıllarda daha çok Steam VR ve Stream Labs gibi platformların üzerine titreyecek gibi. Yeni nesil oyun teknolojisi olan VR yani sanal gerçeklik oyun dünyasının bu yönde evrileceği yönünde ışık tutuyor bizlere. Günümüzde aktif olarak oynanılan oyunları VR teknolojisi ile oynanıldığını düşünmek hayal gibi gelebilir ancak şu an oynadığımız oyunların da birkaç sene önce sadece hayal olduğunu söylemek yanlış olmaz. Acaba gelecekte bizleri neler bekliyor? Düşünsenize o çok sevdiğiniz karakterler ile aynı evrende yaşıyormuş gerçekliğinde oynadığımızı.

İstediğiniz oyuna henüz sahip değilseniz güvenilir ve en uygun fiyatlardan PlaySultan üzerinden Steam Cüzdan Kodu veya Steam Oyunları’nı 7/24 satın alabilirsiniz.