{{ $item.name }}

Riot Games'den Bomba Haber! Valorant Mobil Geliyor!

Son bir yıl içerisinde çok başarılı bir yılı geride bırakan Valorant, Riot Games’in açıklaması ile birlikte mobil platformlar için çıkış yapacak. Valorant’ın mobil versiyonu ne zaman çıkacak? Valorant mobil, PC versiyonundan daha iyi olabilir mi? Detaylar haberimizde.

Riot Games'den Bomba Haber! Valorant Mobil Geliyor!

PlaySultan

2 Haziran 2020 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana oyun dünyasını peşinden sürükleyen ve milyonlarca oyuncuya ulaşan Valorant, kitlesini daha da büyütmek için şimdi de mobil platformlara geliyor. 

Valorant Point'lerde %15 İndirim!

Riot Games, birinci yılını geride bırakan Valorant’ın istatistiklerini de paylaştı. Son bir yıl içerisinde 500 milyondan fazla karşılaşma Valorant oyuncuları arasında oynanmış. Aylık ortalama 14 milyon kullanıcısı bulunuyor. İstatistikler ne kadar çok oynandığını apaçık bir biçimde bizlere gösteriyor. 

Valorant aynı zamanda çok fazla izlenen de bir oyun. Twitch ve benzeri platformlarda hem yayıncılar hem de e- spor organizasyonları çok izleniyor. Valorant Champions Tour Masters 2 eş zamanlı olarak bir milyondan fazla izlenmiş.

Valorant Sesli İletişim Artık Kayıt Altında

Benzer bir hamleyi PUBG’nin yapımcısından da görmüştük. Oyunlarını önce PC platformuna çıkarıp belli bir isme ve bilinirliğe sahip olduktan sonra oyunlarının mobil versiyonlarını çıkaran yapımcılar çok daha büyük kitlelere ulaşıp daha yüksek kazanç elde etmeye çalışıyorlar. PUBG Mobile’ın PC versiyonundan daha popüler ve daha çok oynandığını gözler önüne alırsak, oyunların mobil versiyonları şirketler için daha karlı diyebiliriz. Benzer bir sistemi muhtemelen Riot Games de Valorant için uygulayacaktır. 

Valorant hızlı reflekslere ve takım bazlı mücadele odaklı olduğundan ötürü oyunun mobil versiyonundaki kontrol şeması nasıl olacak açıkçası merak ediyoruz. Daha basitleştirilmiş bir oynanış mı sunacak yoksa PC versiyonunun port edilip özellikleri korunmuş bir şekilde mi gelecek bunları henüz bilmiyoruz. Bir kontrolcü ile beraber oynanması muhtemelen daha iyi bir oyun deneyimi sunacaktır.

Valorant Crosshair ve Sensivity Ayarları

PlaySultan

Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Maalesef Riot Games Valorant Mobile için çıkış tarihi vermedi. 

Valorant’ın mobil versiyonu için bildiklerimiz şimdilik bu kadardı. Önümüzdeki günlerde yeni bir gelişme olduğu zaman sizlerle paylaşacağız.
 

PlaySultan güvencesi ile Valorant Points VP satın almak için buraya tıklamanız yeterlidir.