{{ $item.name }}

Resident Evil: Village Çıkışını Yaptı

Oyun dünyasının en köklü markalarından biri olan Resident Evil'ın son oyunu Vıllage nasıl olmuş? Bakalım kitlelerin beklentisini karşılayabilecek mi? Resident Evil Village sistem gereksinimleri neler? Resident Evil Village karakterleri kimdir? Resident Evil Village hikayesi nasıldır? Lady Dimitrescu kimdir?

RESIDENT EVIL: VILLAGE ÇIKIŞINI YAPTI

PlaySultan

Resident Evil Village demo çıkarttığı günden beridir interneti salladı desek yeridir. Zaten köklü bir korku oyunu olan Resident Evil markası, dördüncü oyundan sonra başarı ivmesini kaybetse de yedinci ve son çıkan sekizinci oyunu Village ile tekrardan başarı merdivenlerini tırmanmaya başladı. 

Son zamanlarda yeni oyun çıkartmaktan ziyade eski unutulmaz oyunların remake ve remastered versiyonları çıkaran CapCom bundan sonra devam oyunlarına ağırlık verecek gibi duruyor. Bakalım bu sefer de başarılı olacak mı?


 

Hikaye

Resident Evil Village hikayesi, önceki oyundan tanıdığımız Ethan Winters’ın yedinci oyundan sonraki birkaç yılını anlatıyor. Eşi ile birlikte temiz bir sayfa açmak isteyen Ethan, kendini akıl almaz bir kabusun içerisinde buluyor. Köydeki esrarengiz düşmanlar tarafından avlanmaya çalışan Ethan, içinde bulunduğu bu kabusu anlayıp içinden çıkmaya çalışıyor.


 

Karakterler

PlaySultan

Resident Evil Village karakterleri ile sansasyonel yarattı. Görüntüleri internette paylaşıldığı günden beri fenomen olan Lady Dimitrescu -tam adı Alcina Dimitrescu- oyunun baş düşmanı. İnanılmaz uzun boyu ve cüssesi ile çok dikkat çeken bir vampir. Şimdiden oyun tarihinin ikonik karakterlerinden biri olmaya aday. Oyun boyunca bu kadından kaçmaya çalışırken elbette tek düşmanımız Lady Dimitrescu değil. Kızlarını da peşimize takan Lady Dimitrescu bize hem kendisi hem de kızları ile korkunç bir kabus yaşatacak. 


 

Resident Evil Village Çıkış Tarihi

30 Nisan 2021’de demosunu çıkaran oyun, 7 Mayıs 2021 tarihinde çıkış yaptı.Çıkalı kısa bir süre olsa da olumlu tepkiler almışa benziyor. Game Informer’dan 9.25/10, GameSpot’tan 9/10 alan oyunun Steam’de %92 olumlu incelemesi yer alıyor.

PlaySultan

Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri


Minimum

İşletim Sistemi         Windows 10
İşlemciAMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i5-7500
Bellek8 GB
Ekran Kartı AMD Radeon RX 560 4GB VRAM / NVIDIA GeForce 1050 Ti 4GB VRAM
DirectX 12

Önerilen

İşletim Sistemi Windows 10 (64 bit)
İşlemci AMD Ryzen 5 3600 / Intel Core i7 8700
Bellek16 GB
Ekran Kartı AMD Radeon RX 5700 / NVIDIA GeForce GTX 1070
DirectX12


Sizler için Resident Evil Village’dan bahsettik. Oldukça başarılı bir oyun olacağa benziyor. Bunun gibi içeriklere anında ulaşmak için
PlaySultan’ı takip etmeyi unutmayın.PlaySultan