{{ $item.name }}

Rainbow Six Siege

PlaySultan

 

Rainbow Six: Siege veya Rainbow 6: Siege Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayımlanan Birinci şahıs nişancı türünde bir video oyunu. Oyun IGN tarafından E3 2014'ün en iyi oyunu seçilmiştir.

İlk piyasaya sürülme tarihi: 1 Aralık 2015
Geliştirici: Ubisoft
Yayıncı: Ubisoft
Tür: FPS
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

 

 Not: Siparişinizi verdikten sonra arkadaşlık isteği gelicektir, lütfen kabul ediniz aksi taktirde siparişiniz iptal edilir.

Teslimat: Steam GİFT şeklinde yapılmaktadır. Ortalama olarak 5 ila 15 dakika içerisinde teslimat gerçekleştirilir.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege

2013 senesinde yapımına başlanan oyun, ilk başta Rainbow Six: Patriots olarak düşünülüyordu. Daha sonra o proje iptal edildi ve birçok yeni dokunuşla beraber günümüzdeki formatına dönüştürüldü. Adı da "Siege" olarak değiştirildi. Oldukça popüler olan Rainbow serisinin altıncı üyesi olan tom clancy's rainbow six siege, terörist ve anti terörist takımların arasındaki mücadeleyi anlatıyor.

 Terörist ve Anti-Teröristler olarak iki farklı takıma sahip olan oyun, bu tarafıyla biraz Counter-Strike serisine benziyor. Genelde karşılaştırılan rakibi de yine bu oyun oluyor. Tom Clancy's Rainbow Six Siege oyun mekanikleri, ses kalitesi, gerçekliği ve oyun modlarıyla rakip oyunların önüne geçiyor. İçerisindeki atmosfer ve grafikleriyle profesyonel bir oyun deneyimi sunuyor.

 Oyunu rakiplerinden ayıran en önemli nokta da bu. Oyunda karakterinizin üzerine ne kadar çok ekipman yüklerseniz o kadar yavaş koşuyor. Duvarlar kırılabiliyor, binalara ziline ile tırmanılabiliyor ve bunlar gibi gerçekçi bir çok şey yapılabiliyor. Ubisoft'un bu oyunu size gerçeklik vaat ediyor.

 Tom Clancy's Rainbow Six Siege Nasıl Oynanır?

 Counter Strike, Payday ve Rainbow serileriyle oldukça benzer olan Tom Clancy's Rainbow Six Siege oldukça etkileyi bir oynanışa sahip. Gerçekliği oldukça derinden hissettiren grafiklerle size gerçek bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. Rakip oyunlarından sıkılıp, daha profesyonel bir arenada savaşmak isteyen oyunculara istediklerini veriyor.

 Operatörler, oyunun en dikkat çeken noktası. Oyun başlangıcında sahip olunan karakterler dışında, oyuna devamlı eklenen genişleme paketleri ile birlikte onlarca operatör bulunuyor. R6 kredileriyle alınan operatörler, gerçek para ile satın alınabiliyor. Kadın-erkek eşitliğine dikkat çeken Ubisoft, hiçbir oyunda olmadığı kadar kadını bir araya getirmiş durumda. Ayrıca her operatörün ayrı sınıfları bulunuyor. Sınıflarına göre operatörler, sahip olunan silah ve teçhizatlara göre değişik stratejiler izlemenize imkan sağlıyor.

 Oyunda üç ana oyun modu bulunuyor. Situations (Durumlar) adlı ilk oyun modunu bir alıştırma moduna benzetebilirsiniz. Bu mod, 10 tane göreve sahip ve size oyunun mekaniklerini öğretiyor. Ayrıca maçlara girmeden önce biraz puan kazanmanızı sağlıyor. Bu puanlarla da kendinize karakterler alabiliyorsunuz. Bu modu daha çok oyuna ısınmak adına kullanabilirsiniz.

 Terrorist Hunt (Terörist Avı) adlı modda ise arkadaşlarınızla veya online bulduğunuz takım arkadaşlarıyla düşmanlara karşı mücadele veriyorsunuz. Yapay zeka tarafından yönetilen düşmanların zorluk seviyelerini belirleyebilirsiniz. İsterseniz de tek başınıza oynayabilirsiniz. Görev ve oyun modu, oyun tarafından seçiliyor. Bunlar hariç bütün ayarlar size bırakılmış.

 Multiplayer modu ise oyunun son ve en popüler modu. Bir takımın savunma diğer takımın ise saldırı rolünü üstlendiği bu modda, 5 kişilik takımlar kurularak mücadele veriliyor. Oyundaki dengenin sağlanması için takımların her round rolleri değişiyor.

 Savunma rolündeyken, amaç bulunduğunuz bölümü korumak ve düşmanların rehineyi kurtarmasını ve paketi ele geçirmesini engellemek. Görevi yerine getirmek için duvarlara metal destekler örüyor, kapılara barikatlar çekiyor ve dedektörler yerleştiriyorsunuz. Kısacası saldırı timinin bulunduğunuz bölgeye girmesini engellemeye çalışıyorsunuz.

 Saldırı rolünde ise işler biraz daha karmaşık. Round başında 20 saniye boyunca takımınızla beraber, sahip olduğunuz droidlerle görevinizi tespit etmeye çalışıyorsunuz. Yani haritayı da kendi gözlerinizle çiziyor ve giriş yolunu kameralar aracılığıyla kendiniz buluyorsunuz. Hedefin nerede olduğunu bilmediğiniz için kullancağınız yollarda temkinli olmak gerekiyor. Her an düşmanlar burun buruna gelebilirsiniz. Yani oyunu kazanmak için kafanıza göre değil, takımla birlikle ve taktiksel düşünerek oynamanız gerekiyor.

 Sistem Gereksinimleri Neler?

 "Bilgisayarım bu oyunu kaldırır mı?" sorusunu soruyorsanız, bilgisayarınız minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsa evet, oyunu kaldırır. Oyun için önerilen ve minimum sistem gereksinimleri ise şöyle:

 Minimum Sistem Gereksinimleri

 Windows 7/8.1/10 64-bit

 Intel Core i3-560 veya AMD Phenom II X4 945

 6GB RAM

 NVIDIA GTX 460 veya AMD Radeon HD 5870

 30GB HDD alanı

 Daimi internet bağlantısı, DirectX 11 ve 1GB VRAM zorunluluğu

 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 Windows 7/8.1/10 64-bit

 Intel Core i5-2500k veya AMD FX-8120

 8GB RAM

 NVIDIA GTX 670/760/960 veya AMD Radeon HD 7970 / R9 280X / R9 380 / Fury X

 30GB HDD alanı

 Daimi internet bağlantısı, DirectX 11 ve 1GB VRAM zorunluluğu

Ürün bulunamadı!
ÜRÜNSTOKADETTUTAR{{ rewardPointAlias }}İŞLEM
{{ item.name }}
{{ item.discountRate }} İNDİRİMLİ
{{ item.stockMessage }}
{{ item.oldPriceValue * (item.quantity ? item.quantity : 1) | currency: currencySymbol }}
{{ item.priceValue * (item.quantity ? item.quantity : 1) | currency: currencySymbol }}
{{ item.customProperties.rewardPoint * (item.quantity ? item.quantity : 1) }} {{ (item.customProperties.rewardPointValue * (item.quantity ? item.quantity : 1)) | currency: currencySymbol }}

"{{ attribute.name }}" boş olamaz! "{{ attribute.name }}" geçersiz!
{{ $select.selected.name }}
İlan bulunamadı!

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz

Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.

TOPLAM KAYIT : {{ totalItems }} - TOPLAM SAYFA : {{ totalPages }}