{{ $item.name }}

Outlast 2

PlaySultan

 Outlast 2, Red Barrels tarafından Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için geliştirilen ve yayınlanan bir hayatta kalma-korku oyunudur. 2013 yılında çıkış yapmış Outlast`ın devam oyunudur.

Tür: Hayatta Kalma, Korku Oyunu
Yıl: 2017
Yayıncı: Red Barrels

 

 Not: Siparişinizi verdikten sonra arkadaşlık isteği gelicektir, lütfen kabul ediniz aksi taktirde siparişiniz iptal edilir.

Teslimat: Steam GİFT şeklinde yapılmaktadır. Ortalama olarak 5 ila 15 dakika içerisinde teslimat gerçekleştirilir.

Outlast 2

Outlast 2 oyunu tam anlamıyla bir korku oyunudur. Diğer outlst serilerine bakıldığında biraz daha geliştirilmiş haline diyebileceğimiz Outlast 2 oyunu, şimdiden korku oyunları arasında ilk sıralara yükselmeye başarmıştır. Oyunun içerisindeki bazı sahneler o kadar korkutucu hazırlamış ki, ebeveyn kontrolü ya da 18 yaş üstü sınırı olması kesinlikle tavsiye ediliyor. Psikolojiyi zorlayacak, mide bulandırıcı sahnelerin bol olduğu Outlast 2 oyunu sınırları biraz zorluyor.

 Oyunun keyifli bir korku oyunu olmasının dışında ki başka bir kötü yanı, içerisinde ki cinsel içerikli küfür ve benzeri kelimelerinde kullanılması bir hayli fazla dikkat unsurudur. Oyunda yapay zekanın olumlu yönde düşük olduğunu söylemek mümkün. Tahmin edilebilirlik bir hayli düşüktür.

 Outlast 2 Nasıl Oynanır ?

 Oyun ilk seride olduğu gibi aynı evrende geçiyor. Kullanılan karakterlerin adları mesleği kameraman ve asistanlık olan Blake Langermann ve gazetecilik yapan eşi Lynn Langermann. Biz ise oyunda Blake Langermann karakterini canlandırıyoruz. Oyunun başında bir rüya görme sahnesi ve sayıklanan bir isim karşımıza çıkıyor.

 Daha sonra Blake ve eşi bir helikopterin içinde çalışırken helikopterde yaşanan sıkıntılı dakikaların sahnesi karşımıza çıkıyor. Helikopteri arıza yapması sonucunda helikopter düşüyor. Blake yani biz gözümü açtığımızda yanan bir enkaz ile karşılaşıyoruz. Hemen eşimiz Lynn ve pilotu ararken, pilotun korkunç ölüm sahnesi karşımıza çıkıyor. Bu noktada Blake'in endişe ile eşini aramaya başlamasıyla korku dolu oyun başlıyor.

 Artık outlast 2 oyununda ip uçlarıyla bir arama serüveni başlıyor. Bu arada oyunda Blake' in elinde bir kamera ve bandaj bulunuyor. Kamera tüm olup bitenleri açık olduğu için çekiyor H uşu ile iyileşme, tab tuşu ile kameraya kaydedilen her şeyi seyredebilme ve fotoğraflar halinde kategori şeklinde sıralayabiliyor. Bu arada oyun esnasında düşmanlarınızdan saklanmak gerekiyor ve bu saklanılacak yerleri bulup hafızada tutmak gerekiyor. Oyunda tehlikenin çok olmasından dolayı bazen koşmak gerekiyor. Ancak çok koşulduğunda yorulup titreme hissedebilirsiniz.

 Oyun sınasında bazı bulmacalara da denk geliyorsunuz. Oyunun korkunç canavarları ve bu canavarlara eşlik eden arkadaki korkunç fon müziği, oyunu oynayanları yeterince korkutmayı başarıyor. Yaratıklar ile başa çıkmak oyunun henüz başı olmasına rağmen çok zor.

           

 Oyun grafik açısından da oldukça başarılıdır. Unreal Engine kullanılarak geliştirilen grafikler çok gerçekçi ve heyecan verici olmuş. Ses efektlerine bakıldığında ise, oyunun intro kısmından itibaren kullanılan fon müzikleri gayet ürkütücüdür. Seslendirme efektleri de oldukça başarılı olmuş. Kısık kısık gelen fısıltılar ve ani beklenmedik sesler, korkunç yaratıklar ile olan savaş sırasında ki darbe sesleri, bağırma sesleri çok korkunç ve gerçekçi ayarlanmış.

           

 Kısacası outlast 2 oyunu korku, vahşet, psikolojik baskı ve zulüm konu başlıkları olarak çok başarılı bir oyun. Kesinlikle yaş sınırı dikkate alınmalı, çocuklardan uzak tutulması gereken ancak 18 yaş üstü korku oyunu sevenler içinde kaçırılmaması gereken bir oyundur. Bu durumlar dışında oyunun eleştirilmesi gerek tek yönü cinsel içerik sahneler ve küfürlü sahnelerdir. Outlast 2 oyununu tamamen yaşamak için oyunun en yüksek ayarlarda oynanması tavsiye ediliyor.

 Outlast 2 Sistem Gereksinimleri Neler ?

           

 Oyunun sistem gereksinimlerinden bahsetmek gerekirse; 64-bit işletim sistemi, windows 7 ve üstü en başta gerekli sistem gereksinimleridir. Daha sonraki sistem gereksinimleri, 4GB Ram, Intel i3-530, NVIDIA Geforce GTX 260 1GB, 720p çözünürlük olarak belirlenmiş. Ancak 720p çözünürlükte 30 FPS' lik performan elde ediliyor. Oyun ise sistem gereksinimlerinde istenen 1080p çözünürlük kalitesinde 60 FPS' lik bir performans elde etmeyi uygun görüyor.

Ürün bulunamadı!
ÜRÜNSTOKADETTUTAR{{ rewardPointAlias }}İŞLEM
{{ item.name }}
{{ item.discountRate }} İNDİRİMLİ
{{ item.stockMessage }}
{{ item.oldPriceValue * (item.quantity ? item.quantity : 1) | currency: currencySymbol }}
{{ item.priceValue * (item.quantity ? item.quantity : 1) | currency: currencySymbol }}
{{ item.customProperties.rewardPoint * (item.quantity ? item.quantity : 1) }} {{ (item.customProperties.rewardPointValue * (item.quantity ? item.quantity : 1)) | currency: currencySymbol }}

"{{ attribute.name }}" boş olamaz! "{{ attribute.name }}" geçersiz!
{{ $select.selected.name }}
İlan bulunamadı!

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz

Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.

TOPLAM KAYIT : {{ totalItems }} - TOPLAM SAYFA : {{ totalPages }}