{{ $item.name }}

Müzikleri İle Bizi Büyüleyen 5 Oyun

Oyun dünyasının en çok beğenilen efsanevi müziklerine göz atıyoruz!

Müzikleri İle Bizi Büyüleyen 5 Oyun

Oyunları hepimiz farklı amaçlar doğrultusunda oynarız. İyi grafikler, hikaye, oynanış, rekabet… Fakat bazı oyunlar vardır ki bizi farklı bir şekilde yakalar. Bazı oyunları neden sevdiğinizi anlatmakta güçlük çekersiniz. Sizi grafikleri ile hikayesi ile değil de başka bir şey ile çeker. Evet belki de oyun müzikleri ile.

Oyun müzikleri bizim oyun deneyimimizi kusursuzlaştırmaya yarayan, çarpıcılık ve akılda kalıcılık aşılamaya çalışan çok önemli bir dinamiktir. Ateş etme sesleri, ayak sesleri, yağmur sesleri, araç motorundan çıkan sesler oyunun olmazsa olmazlarından olduğu kadar müziklerde aynı derecede vazgeçilmezdir.

Şimdi sizler için, bizi en çok etkileyen 5 oyun müziğini sıraladık.

5- World of Warcraft: Wrath of the Lich King – Arthas My Son

PlaySultan

2004’de çıkışı ile oyun dünyasını kavuran, oyun tarihinde bir fenomen haline gelen World of Warcraft, 2008 yılında çıkarttığı genişleme paketi Wrath of the Lich King ile altın çağlarını yaşamış, günümüzde bile hala pek çok oyuncu tarafından büyük bir tutku ile oynanmaya devam etmektedir. Oyunun MMORPG’ler arasında 1 numara olduğunu söylesek haksız çıkmayız sanırım. Bu övgüleri almasında şüphesiz ki oyunun müziklerinin de rolü çok büyük.

World of Warcraft külliyatı çok geniş ve uçsuz bucaksızdır. Dolayısıyla bu kadar geniş bir oyunun çok fazla da müziği vardır ama aralarından biri var ki gerçekten de tüyleri diken diken eden cinstendir. Oyunla alakası olan olmayan herkesi etkileyecek bu şarkı, oyunun sinematik trailerında ilk defa gösterilmişti.

Eğer hala izlemediyseniz sinematiği buradan, şarkının kendisini de buradan dinleyebilirsiniz.

Güvenle World of Warcraft aylık üyelik ya da gold satın almak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

4- Dark Souls – Gwyn, Lord of Cinder

PlaySultan

Genellikle zorluğu ile oyun dünyasına nam salan Dark Souls, müzikleri ile de takdire şayan bir oyundur. Normalde daha kahramansı ve karanlık bir tarzı olan oyun müzikleri çokça komik internet videosunda bile kullanılır olmuştur. Dark Souls oyun müzikleri, oyunun kendisinden daha çok bilinir desek herhalde yanılmış olmayız.

Bu yazımızda bahsetmek istediğimiz müzik, oyunun genel atmosferi düşünüldüğünde ne karanlık ne de kahramansı. Oyunun son bölüm sonu canavarı olan Gwyn, çok dokunaklı sakin ve hüzünlü bir müzik ile karşılıyor bizleri. Oyunun genel hikayesini ve Japonların tezatlık konusundaki ustalığını da bildiğimiz zaman, neden böyle bir seçim yapıldığı daha iyi anlaşılıyor.

Şarkıyı buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

3- Witcher 3: Wild Hunt - Silver for Monsters

PlaySultan

Halk arasında daha çok “leleley leley” diye bilinen bu şarkı oyunu 1 saat oynayan bile herkesin aklına kazınmıştır. Çıktığı günden bugüne aksiyon rol yapma oyunlarını seven sevmeyen herkesin bildiği, fantastik evrenlere ilgisi olmayanların bile adından söz ettiren Witcher 3; görsel kalitesi, etki edebildiğiniz hikayesiyle birlikte unutulmaz müzikleri ile bu şöhreti taçlandırmıştı.

Şarkıyı çoğunuz mırıldanmaya başladı bile, ama bilmeyenler buradan dinlenebilir.

Witcher 3 satın almak için buraya tıklamanız yeterlidir.

2- God of War 3 - Rage of Sparta

PlaySultan

God of War bizlere kusursuz oyun nasıl yapılır, ikonik bir karakter nasıl yaratılır, bir efsane haline nasıl gelinir bu oyun ile öğrenmiş olduk. Oyunun vermek istediği ruh halini yansıtmayı çok iyi başaran oyun müzikleri, oyunun size sunduğu vahşeti, öfkeyi, hırsı ve intikam duygusunu iliklerinize kadar hissetmenizi sağlıyor.

Bu epik müziği buradan dinleyebilirsiniz.

1- Metal Gear Solid: The Best is Yet to Come

PlaySultan

Şüphesiz ki oyun müzikleri dendiği zaman birinci sıranın Metal Gear Solid oyunlarından birine ait olacağı aşikardı. Usta oyun yönetmeni Hideo Kojima iyi bir oyun yönetmeni olmasının yanı sıra müzik zevki ile de fark yaratmayı başarmış durumda. İnanın sadece MGS oyunlarından bile en iyi 5 oyun müziği listesi yapsak bile hangisi birinci hangisi beşinci olacaktı karar vermekte güçlük çekecektik.

Bize oyunların sadece oyun olmadığını, ideolojilerimize, duygularımıza, düşünce tarzımıza etki edebileceğini gösteren Metal Gear Solid, listemizin birincisi. Buradan dinleyebilirsiniz.

Size müzikleri ile bizi büyüleyen 5 oyunu sıraladık. Bu tarz listelere ulaşmak için PlaySultan’ı takip etmeyi unutmayın.