{{ $item.name }}
Bakiye Yükle

METİN2 SERVER BİRLEŞİMİ

          Metin2 Gameforge yakın zamanda yaptığı sunucu birleştirmesi sayesinde oyuncular için büyük bir adım atmıştı. Artık daha kolay ve hızlı bir şekilde sunucuları birleştirebileceklerini yakın bir tarihte forum üzerinden duyurmuşlardı. Yapılan sunucu birleşmesinden sonra Metin2 yang satışı artış gösterdi.

Metin2 hangi serverlar birleşti? 

  • GameX, Destan ile birleşti.
  • Karadeniz, Sancak ile birleşti.
  • Candar ve Bozgeyik Dodurga ile birleşti.
  • Karesi, Dandanakan ile birleşti.
  • Eretna ve Akdeniz Gunhan ile birleşti.
  • Germiyan ve Marmara Avrasya ile birleşti.
  • Truva, Saruhan ile birleşti.

Server birleşiminin Metin2 yang fiyatlarına etkisi?

Bu birleşme sonrasında diğer oyuncuların pazar piyasası ile uyuşma hemen hemen örtüşmeyeceği için bir çok item değer kaybedip değer kazandı. Dolayısıyla bir birini dengeleyemeyen piyasa bir nevi enflasyon mantığı ile çöküntüye uğramış durumda.

Bu dalgalanma sonucu değişen Metin2 yang fiyatları sunucular azalsa dahi düşüş gösterdi.

Sunucu birleşmesinden sonra oyunculara farklı avantajlar sunuldu bunlardan birisi ise köyde bulunan YZK Heuk-Young NPC’si ile hesap başına 1 defaya mahsus krallık değiştirme izni verildi hemden tamamen ücretsiz bir şekilde. Birleşen sunucularda ise aynı karakter ismine sahip olan oyunculara 1 adet isim değiştirme hakkı tanındı. Lonca liderlerinin ise kurduğu arsalarda ki Demirci vb. NPC’ler tamamen kaldırıldı ve bu güne kadar harcanan tüm yanglar nesne market deposuna iade edildi. Son olarak oyuncuların tüm arkadaş listesi tamamen silindi ve sunucuda bugüne kadar yapılmış tüm evlilikler sona erdi. Evlilikte harcanan söz yüzüğü ve yang miktarları evlenen çiftlere geri iade edildi.

Özetle yapılmış olan sunucu birleşmesinde mağduriyet neredeyse sıfıra indirildi. Kısa vade de hızlı bir şekilde birleşmesi sağlanan sunucular sorunsuz olarak birleşti. Silinmiş olan eşyaların iadeleri tüm oyunculara yapıldı ve karakterlerin özel eşyaları nesne market deposuna gönderildi. Eğer bir eşyanızın kaybolduğunu düşünüyorsanız onu nesne market deponuzda bulabilirsiniz. Örneğin Çırak sandığı vb. itemler gibi.