{{ $item.name }}

League of Legends'ta Nasıl Lig Atlanır? LoL Lig Atlama Rehberi

League of Legends'ta hızlı bir şekilde nasıl lig atlarsınız? Çok daha iyi bir oyuncu olmanızı sağlayacak tüyolar bu rehberimizde. LoL lig sistemine dair kaçırmamanız gereken önemli ip uçları. Demir ligden elmas ligine kadar detaylı, derin rehber. LoL skin satın al, LoL skin, LoL RP, LoL RP satın al

League of Legends'ta Nasıl Lig Atlanır? LoL Lig Atlama Rehberi

PlaySultan

Pek çoğumuz oyunları keyif almak veya vakit geçirmek için oynasak da bazı oyunlar vardır ki keyif almak sadece galibiyet ile gerçekleşir. League of Legends’ı rekabetçi modda oynayanlar ne demek istediğimizi çok iyi anlayacaktır.
 

Bu rehberde sizlere League of Legends’da lig atlamanız için rehber niteliğinde maddeler hazırladık. Hem içinde bulunduğunuz lig için tavsiyelerde bulunacağız, hem de tüm oyunculara hitap edecek birbirinden değerli tüyolar sunacağız. Bu maddelere uyduktan sonra istediğiniz lige yerleşeceğinizden eminiz.

Hangi ligde olursanız olun dikkat etmeniz gereken şeyler

Bu bölümde liginiz ne olursa olsun yapmanız gerekenlere değineceğiz. Her ligde oynarken işinize yarayacak şeyleren başlayalım.

1- Eğlenmek için değil, kazanmak için oynayın

PlaySultan

İlk ve en önemlisi. Sadece LoL için değil bütün çevrimiçi rekabete dayalı oyunlar için geçerli olan bu madde, uymanız gereken ilk kuraldır. Yeni bir skin almışsınızdır, oynamaktan çok keyif aldığınız bir şampiyon vardır ama iyi oynadığınız bir şampiyon değildir yada yeni bir şampiyon denemek istemiş olabilirsiniz. 

Asla ama asla dereceli oyuna girmeyin. Oyunun dereceli olmayan modu da mevcut ve iki oyun modu arasında çok keskin büyük bir ayrım var. Birinde eğlenirsiniz birinde kazanmak için her şeyinizi ortaya koyarsınız. 

2- Arka arkaya aldığınız yenilgilerden sonra oyunu kapatın
 

PlaySultan

Eğer ki bir oturuşta arka arkaya üç yenilgi aldıysanız bir sorun var demektir. Ya o gün yeterince motive değilsinizdir ya yeterince kazanmak istemiyorsunuzdur. Belki de o gün şansınız yaver gitmemiştir. 

Sebep ne olursa olsun siz profesyonel bir oyuncu değilsiniz ve üç yenilgiden sonra hiçbir şey olmamış gibi dördüncü oyuna girip galibiyet kovalayamazsınız. O yüzden en iyisi oyuna ara verin.

3- İyi oyuncu ekipmanları satın alın

PlaySultan

Oyuncu ekipmanları sadece küçük bir servet harcayıp renkli ışıklar saçan ürünler değildir. İyi bir fare, klavye ve kulaklık kombinasyonu sizin oyun kalitenizi ve performansınızı muazzam ölçüde artıracaktır. Maddi imkanlarınız doğrultusunda bu üçlüye bir de yüksek Hz’li(144) bir monitör eklendiği zaman artık kanatlanmaya hazırsınız demektir. 

Hiçbir profesyonel oyuncu 15 liralık fare ya da kulaklık ile oyununu oynamıyor. Bunun sebebi aldıkları sponsorluklar yada harcayacak çok fazla paraları olmasından dolayı değil, ihtiyaçlarının olmasıdır.


 

Liglere Göre Tavsiyeler

Bazı liglerde yapmanız gereken şeyler, bazı liglerde yapmamanız gereken şeylere dönüşebildiğinden ötürü ligleri kabaca üç bölüme ayırmakta fayda var. 

Demir, Bronz, Gümüş

PlaySultan

1- Meta yok
 

Bu liglerde metada olan şampiyonları değil, en iyi bildiğiniz oyunu taşıyabilecek şampiyonları seçmeniz gerek. Meta şampiyon seçmek size bu liglerde pek bir katkısı olmayacak ve oyun elinizden yavaşça kayıp gidecek. 

Unutmayın, en iyi olduğunuz şampiyon > metadaki güçlü şampiyon.

2- Herkesi susturun

Bu liglerde etkili iletişim kurabileceğiniz bir oyuncu neredeyse yok denecek kadar az. Dolayısıyla dikkatinizi dağıtacak pinglerden ve sesli iletişimden gelecek küfürler dikkatinizi dağıtmasın.

3- Oyunu erken bitirin

League of Legends’da amaç düşman öldürüp minyon kesmek üzerine değil, rakip takımın kulelerini ve üssünü yok etmek üzerine kurulu bir oyundur. Düşmanlara ve minyonlara gereğinden fazla odaklanmayın çünkü bunlar oyunu kazanmak için gereken araçlardır, amaç değil. 

Bulunduğunuz her kulvarda minyonları ittirin ve kulelere vurun. Oyununuz 20-30 dakika arasında bitmeli. 30. dakikadan sonra geçen her saniye aleyhinize işler.

Altın, Platin, Elmas

PlaySultan

1- Metayı takip edin

Her güncelleştirme sonrasında yama notlarını okuyun. Kim bufflanmış kim nerflenmiş en ince detayına kadar öğrenin. 

2- Maçları izleyin

Hem kendi maçlarınızı hem de sizin oyundaki rolünüze uygun birkaç profesyonel oyuncunun maçlarını izleyin. Kendi maçlarınızdaki hataları görün, profesyonel oyunculardan da yeni şeyler öğrenmeye çalışın.

3- Lider olun

Güzel bir üslup ile takım arkadaşlarınızı yönetin ve oyuna hükmedin. Pervasızca emirler yağdırıp diğer oyuncuları irite etmeyin. Kibar ve sakin olup etkili bir iletişim kurmaya çalışın. Takım arkadaşlarınızı cesaretlendirip oyunu kazanmak için onları yüreklendirin.

4- Tüm şampiyonlara hakim olun

Oyunun karakter havuzundaki tüm şampiyonları bilmeniz sizi bir sonraki lige taşımak için çok önemli. Oyunda bulunan her şampiyonu kusursuz oynamanız zaten beklenemez ama hiç değilse hangi şampiyonun kaç hasar verdiğini ne kadar iyileştirme yaptığını az buçuk bilin. 3-4 şampiyona takılı kalmayın. Oyunun durumuna göre counter-pick yapmayı ve takımınıza uyumlu şampiyonu seçip oynamayı öğrenin.

5- Arkadaş edinin

Gerek oyun içerisinde gerekse sosyal hayatınızda sizinle beraber oynayacak oyuncular bulun. Oyun içerisinde oynanış tarzını beğendiğiniz oyuncuları ekleyin ve iletişime geçin. 

Günlük hayatınızda ise sosyal medyayı veya çevrenizi kullanarak kendi liginizde, tıpkı sizin gibi kendini geliştirmeye açık arkadaşlar edinin.

Master ve Üzeri

PlaySultan

Toplam oyuncuların %0.1’inden bile daha az bir popülasyona sahip olan bu ligdeki oyunculara verebilecek çok kıymetli bir tavsiyemiz yok. Her ne yapıyorsanız onu en iyi şekilde yapmaya devam edin. En iyisi olmanız için hiçbir engel yok.

League of Legends'ta lig atlamak için yapmanız gerekenleri sıraladık. Sizler için çok faydalı olacağını düşündüğümüz rehber, haber ve indirimlerden faydalanmak için PlaySultan’ı takipte kalmayı unutmayın.

League of Legends RP satın almak için burayı tıklayınız.