{{ $item.name }}

LEAGUE OF LEGENDS DİZİSİ "ARCANE" NETFLIX'E GELİYOR

League of Legends evreninin ilk animasyon dizisi "Arcane"

PlaySultan

LEAGUE OF LEGENDS DİZİSİ "ARCANE" NETFLIX'E GELİYOR

Riot Games’in popüler oyunu League of Legends’ın animasyon dizisi Arcane sonbaharda Netflix’e geliyor.

Dünya’nın en meşhur MOBA oyunlarından biri olan LoL, Dünya’nın en bilinen çevrimiçi film ve dizi izleme platformu olan Netflix ile ortak animasyon dizisi yaptıklarını duyurdu.

Arcane, Piltover adı verilen ütopik bir bölgede ve baskı gören yeraltı şehri Zaun'da geçiyor. Dizi, iki efsanevi League of Legends şampiyonu olan Jinx ve Vi’nin doğuş öyküsüne değinirken, onları birbirinden ayıracak gücün hikayesini de anlatıyor.

Oyunun sıkı hayranları League of Legends’ın hikayesine çok meraklı. Bilindiği üzere MOBA oyunları içerisinde pek hikaye barındırmazlar. Daha çok oynanış ve rekabete dayalı oyunlardır. Oyunun geliştiricisi Riot Games’te durumun fazlasıyla farkında olacak ki oyunun hikayesini geliştirip güçlendirmek için yatırımlarına devam ediyor. Genellikle yeni karakter tanıtımlarında da yaptığı havalı ve etkileyici sinematikleriyle şampiyonlarını sunan yapımcı Riot Games; oyunun her köşesine hikaye ve hikayeye dair ipuçları bırakmayı seviyor.

Jinx ve Vi hakkında ise karakterin kardeş olduğuna dair internette çeşitli söylentiler ve teoriler var. League of Legends evreninin en merak edilen bu konusu umarız ki bu animasyon dizisinde açıklığa kavuşur.

PlaySultan

Bu animasyon dizisinde yer alacak diğer karakterler ile ilgili resmi bir bilgi henüz yayınlanmadı. Dizinin kesin çıkış tarihi de açık olmamakla birlikte sonbahar olarak belirtildi.

Netflix Geeked hesabından yayınlanan kısa fragmana buradan göz atabilirsiniz.

PlaySultan

Yakın zamanda bir değer MOBA oyunu olan DotA’nın da Dragon's Blood isimli anime dizisi duyurulmuştu. Çok daha öncesinde Castlevania gibi köklü bir oyun serisinin animasyon dizisini bünyesinde bulunduran Netflix, izleyicilerden ve oyunculardan güzel geri dönüş almış olmalı ki 4. sezonunu 13 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanacak. Gelecekte de farklı oyunların dizi ve filmlerinin Netflix platformunda olacağından da eminiz. Acaba hangi yapımları göreceğiz?

Bizler Arcane için çok heyecanlıyız. Sizlerinde heyecanla beklediğinizi düşünüyoruz. Bunun gibi haberler için PlaySultan’ı takip etmeyi unutmayın.

→ En uygun fiyattan League of Legends RP satın almak için buraya tıklayın.←