Haberler » Genel Gündem » İzmir Oyun Festivali Başlıyor

İzmir Oyun Festivali Başlıyor | PlaySultan

İzmir Oyun Festivali Başlıyor

Uzun bir süredir Covid-19 salgınıyla evlere kapanıp tek başımıza oyun oynamaya mahkum olduğumuz günler artık yavaş yavaş sona eriyor. İzmir Oyun Festivaline çok az bir süre kaldı. 24-25-26 Eylül'de Fuar İzmir'de gerçekleşecek olan etkinlik birçok oyun turnuvasını, çeşitli etkinlikleri ve cosplay yarışmalarını içerisinde barındıran görkemli bir festival olacak. Festivalde bulunacak oyunlar başlıca League of Legends, Valorant, League of Legends: Wild Rift, CS-GO ve PUBG olarak duyuruldu. Pek çok farklı oyuna ve VR alanına da sahip olan İzmir Oyun Festivali, katılımcılarına 3 gün boyunca oyun ve eğlence dolu saatler yaşatacak.

Yukarıdaki oyunların haricinde, etkinlik alanında Gran Turismo 6, Superhot, Cyberpunk 2077, Forza Horizon 4 gibi oyunları da deneyimleyebileceksiniz. Retro alanı, Playstation 5 alanı gibi çeşitli alanlarda birçok oyunu deneyimleme fırsatınız olacak.Bu tarz oyun festivallerinin olmazsa olmazı, Cosplay etkinlikleri ise festivalin son 2 gününde gerçekleştirilecek. Cosplay yarışmasının sunucu koltuğunda Türkiye’de Cosplay alanında en çok bilinen isimlerden biri olan Melodi Kızılgün bulunuyor. Valendra Venus, Nurbike Erbek ve Caner Özel jüri koltuğunda yer alıyor.


3 gün sürecek olan festivalin günlük biletleri 30 TL’ye, kombine bileti ise 80 TL’ye satılıyor. Çok daha fazla bilgi için buraya tıklayarak festivalin internet sitesine gidebilirsiniz.

 

Bu tarz etkinliklerin ülkemiz E-spor camiası için çok faydalı olduğunun altını çizmekte fayda var. Katılımcıların da uzun süredir pandemi koşulları gereği çok fazla sosyalleşemediği, topluca oyun oynayamadığı zamanlarda ilaç gibi gelecek olan bu etkinlik, katılımcılara ilaç gibi gelecektir.

İzmir Oyun Festivali ile alakalı paylaşacaklarımız bu kadardı. Bunun gibi içeriklere ve güncel oyun haberlerine ulaşmak için PlaySultan’ı takipte kalmayı unutmayın. 


 

  • E. Tarihi : 19.09.2021 22:27
  • Okunma : 55