Haberler » Genel Gündem » Netflix Oyun Yayınlamaya Başladı Bile

Netflix Oyun Yayınlamaya Başladı Bile | PlaySultan

Netflix Oyun Yayınlamaya Başladı Bile

Netflix Artık Oyun Sektörüne de Girecek isimli haberimizde sizlere Netflix’in kendi platformu içerisinde oyun ekleyeceğini ve sistemin nasıl çalışacağına dair bilgiler vermiştik. Eğer okumadıysanız mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Tahmin edilenden çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşen bu hamle, Polonyalı Netflix kullanıcıları tarafından şu anda tecrübe edilmeye başlandı bile.

Netflix’in en popüler dizilerinden birisi olan Strangers Things’e ait 2 adet oyun, Polonyalı Netflix kullanıcıları için indirilebilir durumda. Bu oyunlar Strangers Things 3 ve Stranger Things 1984. Duyuruyu Netflix Geeked Twitter hesabından yapıldı.
iOS platformunda halihazırda var olan oyunlar, Android cihazlarda yalnızca Netflix üzerinden erişilebiliyor.

League of Legends Dizisi Arcane Netflix'e Geliyor

Resmi hesaptan yapılan duyuruda yetkililer bunun ilk adım olduğunu ve henüz çok erken aşamada olduklarını belirttiler. Netflix’in oyunları tahmin edilenden daha hızlı bir şekilde kullanıcılara sunması, bundan sonra da hangi hızla bu işin devamını getireceklerinin bir işareti gibi.


 

Önceki haberimizde belirttiğimiz gibi, oyunlar Netflix aboneliğinin bir parçası olarak indirilebilecek. Tüm oyunların reklam içermeyeceği, uygulama içi satın alma olmayacağı ve ekstra ücret ödemeden sunulacağının altı çizildi.

Oyunlarla oldukça iç içe olan Netflix; DotA, Castlevania, The Witcher gibi oyunların dizisini/filmini halihazırda yapmış bulunmakta. Artık sadece dizi ve film yapmaktan öteye geçip bizzat oyun indirip oynayabildiğimiz bir yapıya geçmesi oldukça heyecan verici bir gelişme. Bakalım Netflix, oyunlar konusunda dizileri ve filmleri kadar iyi bir iş ortaya çıkarabilecek mi?

 

Netflix’in yayınladığı ilk oyunlar olan Strangers Things 3 ve Stranger Things 1984 ile alakalı paylaşacaklarımız bu kadardı. Artık Netflix oyun sektörüne girdi diyebiliriz. Siz Netflix üzerinden oyun oynar mısınız? Halihazırda Netflix üyesi misiniz? Eğer daha önce Netflix’i tecrübe etmediyseniz ya da üyeliğinizi yenilemek isterseniz PlaySultan güvencesi ile Netflix Hediye Kartı satın alabilirsiniz.

 


 

  • E. Tarihi : 27.08.2021 20:37
  • Okunma : 71