Haberler » Oyun Haberleri » GTA V 150 Milyondan Fazla Sattı

GTA V 150 Milyondan Fazla Sattı | PlaySultan

GTA V 150 Milyondan Fazla Sattı

GTA 5 satışları durmak dinmek bilmiyor. Steam, Playstation Store gibi dijital platformlardan haftalık,aylık satın alınan oyunlar ne zaman açıklansa ilk 10’da gördüğümüz yegane değişmeyen oyun GTA 5 oluyor. Hem tek kişilik hikaye modunun doyurucu bir içerik sunması hem de GTA online’ın çıktığı günden beri sürekli büyümesi neticesinde GTA 5 her platformda her dönem satmaya devam ediyor.

Playstation 3 ve Xbox 360'ın GTA 5 Online Sunucuları Kapatılıyor

Take-Two tüm oyunlarının satış rakamlarını açıkladı ve şüphesiz zirvede yer alan oyun GTA 5 oldu. Grand Theft Auto serisinin toplam satış adedi 350 milyondan fazlaymış. Bunun 150 milyonundan fazlasını GTA 5 oluşturuyor. GTA 3, Vice City, San Andreas ve GTA 4 gibi yapımlar her ne kadar çok iyi oyunlar olsa da hiçbir GTA oyunu, satış adeti olarak GTA 5 ile yarışabilecek konumda değil.

Açıklanan satış rakamlarında 2. sırayı şüphesiz NBA 2K serisine ait. 112 milyon milyonu geçen toplam satış adedine rağmen bir GTA 5 etmiyor. Listenin devamında Borderlands serisi 71 milyon, Red Dead Redemption serisi 38 milyon satışa ulaşmış durumda. Red Dead Redemption serisinin sadece iki oyunla bu kadar büyük bir rakama ulaştığının da altını çizelim. Özellikle RDR 2, oyun tarihinde çok önemli bir iz bıraktı diyebiliriz.

NBA 2K22 Duyuruldu. Çıkış Tarihi ve Fiyatı Paylaşıldı

Take-Two’nun açıkladığı rakamlar bu şekildeydi. GTA 5 bu kadar satmaya devam ederse GTA 6 için oldukça bekleyeceğiz gibi gözüküyor. GTA 5 satış rakamları doygunluk seviyesine ulaşıp durmaya başladığı zaman muhtemelen GTA 6 ile alakalı somut haberler alabiliriz diye düşünüyoruz. Rockstar ve Take-Two para basmaya devam ederken biz oyuncular ise hala GTA 6 ile ilgili bir haber bekliyoruz. Bakalım ne zaman duyurulacak.

GTA 6 Hakkındaki Dedikodular ve Sızıntılar. GTA 6 Ne Zaman Gelecek?


GTA 5 ve Take-Two ile alakalı paylaşacaklarımız bu kadardı. Bunun gibi haberlere erişmek için PlaySultan’ı takipte kalmayı unutmayın.

GTA 5 Grand Theft Auto V satın almak için buraya tıklamanız yeterlidir.

Bir diğer Rockstar klasiği Red Dead Redemption 2’yi satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.


 

  • E. Tarihi : 03.08.2021 17:09
  • Okunma : 133

İlgili Ürünler