Haberler » Genel Gündem » Dragon Age'in Dizisi Netflix'e mi Geliyor?

Dragon Age'in Dizisi Netflix'e mi Geliyor? | PlaySultan

Dragon Age'in Dizisi Netflix'e mi Geliyor?

Mass Effect ve Baldurs Gate gibi serilerin altına imzasını atmış, rol yapma oyunları denilince akıllara gelen ilk firmalardan birisi olan Bioware’in geliştirdiği Dragon Age serisi, kendi kitlesi tarafından oldukça sevilmişti ve rol yapma oyunları arasında oldukça başarılı bir seriydi. Son oyunu Inquisition, 2014 yılında çıkmıştı ve aradan geçen uzun yılların ardından 4. oyununun konsept tasarımı ortaya çıkmıştı.

Netflix Pokemon Dizisi Yapıyor!

Şimdilerde ise Netflix dizisinin yapım aşamasında olduğuna dair bir takım sızıntılar ortaya çıktı. Giant Freakin Robot isimli internet sitesinin haberine göre Dragon Age evreni Netflix’e taşınacak. Henüz yapımcılardan ve Netflix’ten resmi bir açıklama gelmediğinden ötürü şimdilik bunlar sadece söylentiden ibaret fakat 4. oyunun önümüzdeki birkaç yıl içerisinde duyurulacağını ve bu Dragon Age markası tekrar yükselişe geçeceğinden ötürü bunu bir dizi ile desteklemek oldukça mantıklı görünüyor. Dragon Age evreni oldukça zengin ve epik olduğundan ötürü diziye uyarlanması ve bizlere görsel bir şölen oluşturması için son derece uygun bir evren.

Netflix’ten Arka Arkaya Gelen Oyun Yapımları

Artık her geçen gün daha iyi anlıyoruz ki Netflix oyun dünyasının içerisine girmek istiyor. DotA, League of Legends, Castlevania ve The Witcher gibi yapımlarla zaten halihazırda oyun dizisi/filmi çekmek konusunda birkaç adım attılar. Yenilerini de duyuran Netflix, sadece oyunların dizisini/filmi çekmek değil, bilfiil oyun yapmak da istiyor. Netflix Artık Oyun Sektörüne de Girecek adlı haberimizde bahsettiğimiz gibi Netflix üyeliğiniz ile oyun oynamak önümüzdeki yıllarda mümkün olacak gibi görünüyor.

Netflix’in daha birçok oyun için dizi ve film projesini de kovaladığı gibi dedikodular da mevcut. Halihazırda 200 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan Netflix, bakalım bizlere daha ne gibi yenilikler sunacak?

Netflix'e geleceği söylenen Dragon Age dizisi ile alakalı bildiklerimiz bu kadardı. Bunun gibi haberlere anında erişmek için PlaySultan’ı takipte kalmayı unutmayın.


 

  • E. Tarihi : 01.08.2021 20:26
  • Okunma : 109