Haberler » Oyun Haberleri » İskandinav Mitolojisi Temalı En İyi 5 Oyun

İskandinav Mitolojisi Temalı En İyi 5 Oyun | PlaySultan

İskandinav Mitolojisi Temalı En İyi 5 Oyun

2013 yılında çıkan Vikings isimli dizi ile beraber gün geçtikçe popüleritesi artan İskandinav Mitolojisi teması, oyunlara da sıçramış durumda. Mitolojiye ilgisi olan olmayan çoğu kişinin ilgisini çeken bu tema ile ilgili daha fazla oyun arıyorsanız, bu liste işinize çok yarayacak.

Jotun: Valhalla Edition


Elle çizilmiş görselliği ile göze çarpan Jotun, talihsiz bir şekilde ölen bir Viking savaşçısı Thora’nın Valhalla'ya gidebilmek için kendini tanrılara kanıtlamaya çalışmasını ele alıyor. Tanrıların takdirini kazanıp Valhalla’nın kapılarını aralamaya çalışıyoruz.

 

Hellblade: Senua's Sacrifice

Çıktığı günden beri birçok ödüle aday gösterilen bu oyun, ses dizaynı ve sizi içerisine soktuğu atmosfer ile oyunda saatlerce tutup vaktin nasıl geçtiğini unutturuyor. Senua adlı kadın karakterimizin ölen sevgilisi için yaptığı fedakarlığı oynadığımız bu oyun size daha önce tecrübe etmediğiniz bir oyun deneyimi sunacak.

The Banner Saga

3 oyundan oluşan bu seri, en temelinde bir yolculuk hikayesi. Direkt olarak İskandinav Mitolojisi işlenmese de yaratılan dünya, karakterler ve olaylar çok fazla nordik tema barındırıyor. Oldukça nevi şahsına münhasır bir oyun. Fazlaca diyaloğa girdiğimiz bu oyunun dövüş sistemi sıra tabanlı ve taktiksel strateji isteyen bir türde. Hoş görselleri ile uzunca keyifli vakit geçirmek isteyen oyuncular bu oyun serisine bakabilirler.

God of War

Playstation markası ile özdeşleşmiş bir oyun serisinin 2018’de reboot edilmesi sonucu ortaya çıkan God of War, öncesinde Yunan Mitolojisi’nde geçmesine rağmen güzel bir hikaye ile İskandinav Mitolojisi’ne geçiyor ve Tüm Yunan Tanrıları’nı öldürdükten sonra İskandinav Tanrıları’na da gününü gösteriyor. Çıktığı günden beri ödüllere ve övgülere doymayan God of War var her oyuncunun tecrübe etmesi gereken müthiş bir hikaye ve oynanışa sahip.


Assassin's Creed Valhalla

Assassin's Creed’in reboot olduktan sonraki 3. oyunu olan Assassin's Creed Valhalla, önceki iki oyunun izinden giden bir oynanış sunuyor. Buna ek olarak Assassin's Creed evrenini ilk kez Viking teması ile görüyoruz. İskandinav Mitolojisi’nin çok iyi bir şekilde yedirildiği bu oyun, görsel kalitesi ile göz kamaştırıyor.

PlaySultan güvencesi ile Assassin’s Creed Valhalla satın almak için buraya tıklamanız yeterlidir.

Sizler için hazırladığımız liste bu kadardı. Umuyoruz ki zevkinize uygun bir oyun bulabilirsiniz. Bunun gibi listelere ve oyun dünyasındaki güncel haberlere erişmek için PlaySultan’ı takipte kalmayı unutmayın.

  • E. Tarihi : 31.07.2021 15:30
  • Okunma : 102

İlgili Ürünler