Haberler » Genel Gündem » Netflix Artık Oyun Sektörüne de Girecek

Netflix Artık Oyun Sektörüne de Girecek | PlaySultan

Netflix Artık Oyun Sektörüne de Girecek

Herkesin bildiği dizi ve film izleme platformu olan ve stream servisleri içerisinde lider konumda olan Netflix’in oyun sektörüne girip kendi platformu içerisinde oyun oynatabileceği söylentileri belli bir süredir ortamlarda konuşuluyordu. Geçtiğimiz günlerde Netflix, hissedarlarına yazdığı bir mesajda, izlenme rakamları hakkında önemli ayrıntılarını açıkladı. Mesajda yer alan özellikle ilginç birkaç kısım ise Netflix'in oyun geliştirme alanındaki girişimini doğrular nitelikte.

League of Legends Dizisi Arcane Netflix'e Geliyor

Netflix, hissedarlarına yazılan mesajın içeriği: Black Mirror Bandersnatch gibi etkileşimli ürünlerin geliştirilmesi gerektiğinden bahsedilmiş ve “Başlangıçta, öncelikle mobil cihazlar için oyunlara odaklanacağız.” ibaresi geçmiş. Resmen önceki söylentileri doğrular nitelikte olan bu mesaj başka önemli detaylar da barındırıyor. Görünen o ki Netflix önümüzdeki yıl bünyesine oyun eklemeye başlayacak ve bunun için ekstra bir ücret istemeyecek. Normal üyelik dahilinde oyun oynayabileceğimizi söylüyorlar.

Çok fazla oyunun dizisi,filmi,animesi Netflix platformuna çıktığından ötürü biz oyuncular için çok da yabancı bir platform olmayan Netflix bakalım bu girişimi ile başarılı olabilecek mi?

Oyun sektörü her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor ve her şirket bu pastadan irili ufaklı bir dilim almaya çalışıyor. Özellikle mobil oyun sektörü, oyun sektörünün kalanından çok daha hızlı büyüdüğünden ötürü Netflix gibi yeni girişimciler de AAA oyunlar yerine mobil oyun pazarına yöneliyorlar. Hem şirketler için daha karlı oluyor hem de 200 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan Netflix’in casual oyuncu profiline ulaşması çok daha kolay olacaktır.

Netflix’in oyun sektörüne adım atacağı artık neredeyse kesinlik kazandı diyebiliriz. Siz Netflix üzerinden oyun oynar mısınız? Halihazırda Netflix üyesi misiniz? Eğer daha önce Netflix’i tecrübe etmediyseniz ya da üyeliğinizi yenilemek isterseniz PlaySultan güvencesi ile Netflix Hediye Kartı satın alabilirsiniz.


 

  • E. Tarihi : 26.07.2021 21:48
  • Okunma : 92