Haberler » Mobil Haberler » Free Fire 1 Milyar İndirmeyi Aştı

Free Fire 1 Milyar İndirmeyi Aştı | PlaySultan

Free Fire 1 Milyar İndirmeyi Aştı

Mobil oyun pazarı her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor. Hem yatırımcılar mobil oyun pazarına yüklü miktarda yatırım yapıyorlar hem de oyuncular bu ücretsiz mobil oyunları ciddi bir biçimde talep ediyorlar. Bunun sonucunda ise ortaya astronomik miktarda rakamlar ortaya çıkıyor. Bu astronomik rakamlarda indirilmelerin sebebi ise şüphesiz oyunların ücretsiz oluşu, ekstra bir donanıma ihtiyacı olmaması ve oyuncularına istedikleri şeyi verebilmeleri.

Yukarıdaki sebepler neticesinde oyuncuların çok sevdiği Garena Free Fire, Google Play üzerinde tam tamına 1 milyar indirmeye ulaşmış durumda. 1 milyar rakamı sadece Google Play üzerinden indirilen miktar olduğu için iOS platformunda indirilen oyun adedini de tahmin edersek ortaya korkunç büyüklükte bir rakam çıkıyor diyebiliriz.


En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

Elde edilen bu başarıdan sonra Garena konu ile ilgili şu şekilde açıklama yapmış:

“Free Fire, Google Play Store’da 1 milyardan fazla indirildi! Free Fire, bu dönüm noktasına ulaşan ilk mobil battle royale oyunudur. ve  bunu başaran az sayıdaki mobil oyun gruplarının içerisinde katılmıştır.

Bu, Free Fire’ın küresel kullanıcı topluluğunun desteği olmadan olmazdı. Bu dönüm noktasını sizinle birlikte kutlamak için Ağustos ayında oyunun 4. yıl dönümü ile bağlantılı olarak özel bir oyun içi etkinliğe ev sahipliği yapacağız.

Dünyanın dört bir yanındaki Free Fire topluluklarımıza, teşekkürler!”

Free Fire'a Chun-Li ve Ryu Geliyor

Yapılan açıklamadan da anladığımız üzere 4. yıl dönümü şerefine oyuna yeni içerikler gelmeye devam edecek. Street Fighter serisinden Chun-Li ve Ryu yu geçtiğimiz günlerde Free Fire’a gelmişti ve öncesinden de McLaren arabaları da aynı şekilde Free Fire’da boy göstermişti. Bu tarz etkinlikler sevilmiş olacak ki büyük topluluklar tarafından çokça indirilip oynanmış. Free Fire ileride ne gibi etkinlikler ile bizleri şaşırtacak hep beraber zaman içerisinde göreceğiz.


PlaySultan güvencesi ile Free Fire Elmas satın almak için buraya tıklamanız yeterlidir.


 

  • E. Tarihi : 25.07.2021 22:37
  • Okunma : 121