Haberler » Oyun Haberleri » PES Artık Ücretsiz! PES'in Bundan Sonraki İsmi eFootball Olacak

PES Artık Ücretsiz! PES'in Bundan Sonraki İsmi eFootball Olacak | PlaySultan

PES Artık Ücretsiz! PES'in Bundan Sonraki İsmi eFootball Olacak

Konami’nin aldığı görece yanlış kararlar ve uyguladığı politikalar nedeni ile son 5-6 senedir ezeli rakibi FIFA ile mücadeleyi kaybeden ve yarıştan neredeyse çekilme noktasına gelen PES serisi, son 2 yıldır yeni bir grafik motoru ile geliştiriliyordu. Baştan aşağı komple yenilenen ve evrim geçiren PES serisi ismini de değiştirerek eFootball oldu. Yani eFootball PES 2022 olmayacak.Önceden çıkardığı iki oyununun ismini de eFootball PES 2021 ve eFootball PES 2020 yaparak göz ve kulak aşinalığı da sağlamış diyebiliriz. İsim değişikliği ile birlikte bir de oyunun tamamen ücretsiz olacağı duyuruldu.


Serinin eski oyunlarında da pek çok kez kapak yıldızı olan Lionel Messi, eFootball’unda kapak yıldızı olmuş. PES oyunlarında sık sık görmeye alıştığımız Messi, artık eFootball’un da yüzü diyebiliriz.

eFootball Ne Zaman Çıkacak?

Unreal Engine grafik motoru ile geliştirilen eFootball, PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series için çıkacak. İlerleyen aylarda oyun mobil platformlara da gelecek. Tam kesin bir çıkış tarihi paylaşılmasa da her sene olduğu gibi sonbahar mevsiminde piyasaya sürülecek.eFootball Yol Haritası


Sanıyoruz ki oyuncu dostu bir profil oluşturmak adına eFootball’un yol haritası da paylaşıldı. Bu görsele göre sonbahar aylarının ilk zamanlarında oyun PS ile Xbox arasında, sonbaharın sonlarında ise PC (Steam) ve konsollar arasısında, kış mevsiminde ise mobil cihazlar da dahil edilerek çapraz platform tüm platformlar arasında oynanabilir olacak. Çapraz platform son dönemlerde üstünde çok durulan bir konu. Öyle olması biz oyuncular için oldukça önemli.

Kış mevsiminde mobil platformlar için kontrolcü desteğinin geleceği de söylenmiş. Oldukça sevindirici bir gelişme. Yapımcı özellikle altını çizerek tüm oyuncular için oldukça “dengeli ve adil” bir futbol deneyimi sunacaklarının altını çiziyorlar. Bakalım umarız öyle olur. NBA 2K21’in en çok eleştirilen özelliklerinden birisi oyunda para harcamadan neredeyse hiçbir şey yapamayışınız. eFootball’un ücretsiz olması akıllara ilk olarak oyunun pay to win (kazanmak için ödeme yap) olup olmayacağı sorusunu getiriyor. Umuyoruz ki verdikleri sözü tutarlar ve herkes için adil ve dengeli bir oyun sunarlar.

Konami’nin eFootball’u ile alakalı bildiklerimiz bu kadardı. Bunun gibi haberlere erişmek için PlaySultan’ı takipte kalmayı unutmayın.

  • E. Tarihi : 23.07.2021 19:54
  • Okunma : 71