Haberler » LOL TFT Haberleri » League of Legends Wild Rift Türkiye 5G Turnuvası Başlıyor

League of Legends Wild Rift Türkiye 5G Turnuvası Başlıyor | PlaySultan

League of Legends Wild Rift Türkiye 5G Turnuvası Başlıyor


Hiç bilmeyenler için, League of Legends Wild Rift , Android ve iOS için Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan MOBA oyunudur. 2020 yılında çıkan oyun, PC’deki şanını ve şöhretini mobil arenada da taşımaya çalışıyor.

Vodafone ve Riot Games işbirliği ile Türkiye’nin ilk League of Legends Wild Rift 5G Türkiye Turnuvası düzenlenecek. 30 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşecek turnuva, 5G üzerinden canlı yayınlanacak. Vodafone FreeZone ile e-spor pazarında gerçekleştirdiği işbirliklerine bir yenisini daha böylece eklenmiş oldu. 

Düzenlenecek olan bu turnuvaya ilişkin bilgiler ve detaylar Vodafone’un yetkili ismi Meltem Bakiler Şahin ile Riot Games Türkiye Müdürü Erdinç İyikul’un katılımıyla gerçekleşen online toplantıda aktarıldı. 

Vodafone’un yetkili ismi Meltem Bakiler Şahin e-spor pazarına 31 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını belirtmiş ve şunları eklemiş:


“Vodafone FreeZone markamızla 5 yıl önce adım attığımız espor pazarına 31 milyon TL’lik yatırım yaptık. Önümüzdeki 5 yılda bu yatırımımızı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Hem Gamer ek paketlerimiz, hem de FreeZone Gaming portföyümüz ile gençlere internetinden yemeyen uygulamaların yanı sıra her ay oyun dünyasına ait hediyeler kazanma şansı sağlıyoruz. Gaming portföyümüzle 2018’den bugüne 1 milyonu aşkın kullanıcıya ulaştık. Gaming uygulamaları için verdiğimiz sınırsız GB’ların yanı sıra FreeZone’a gelen müşterilere birçok oyun platformunda geçerli bedava oyun için para veriyoruz. 2018’den bu yana 1,5 milyon TL değerinde destek verdik. Şimdi de 4 yıldır iş ortağımız olan Riot Games ile gençlere yeni bir oyun faydası sunmak üzere harekete geçtik. FreeZone’luların paketlerinde bulunan ve kotadan yemeyen oyun uygulamaları yönüne, hiçbir ücret değişikliği olmadan, ‘League of Legends: Wild Rift’ mobil oyununu ekledik. ‘Wild Rift’ oyunu sadece Vodafone FreeZone paketlerinde internetinden yemeden oynanabiliyor. Sunduğumuz Garantili Bit Hızı özelliğiyle, şebekemizde önceliklendirilen FreeZone’lular bu oyunu oynarken en düşük ping garantisine sahip oluyor. Ayrıca, Riot Games ile birlikte ülkemizin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvası’nı da düzenleyeceğiz. ‘Wild Rift’ işbirliğimizle sektörde yeni bir sayfa açacak olmanın heyecanı içindeyiz. Tüm oyunseverleri turnuvamızı takip etmeye davet ediyoruz.”

Erdinç İyikul ise şunları söylemiş:

“Riot Games olarak, uzun yıllardır dijital oyun ekosisteminin bayrak taşıyıcılığını üstleniyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncularımıza tüm koşullarda en üst düzey oyun deneyimi yaşatmak öncelikli hedefimiz. Mobil oyun dünyasında pek çok ilke imza atan Wild Rift, teknik detaylarından tasarımına, müziklerinden oyun içi yeniliklerine kadar uzun yıllar boyunca büyük emekler verdiğimiz bir ürünümüz. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Wild Rift'in 2021 Apple Tasarım Ödülü’nü kazanması da bizleri çok heyecanlandırarak onurlandırdı. Gerek oyuncularımızdan gerekse diğer paydaşlarımızdan aldığımız geri dönüşlerden doğru yolda olduğumuzu anladığımız Wild Rift, bizler için yepyeni bir deneyim yolculuğuna açılan bir kapı oldu. Bu yolculukta elbette tüm paydaşlarımızla birlikte yürüyoruz. Bu kapsamda, geçmişte de birlikte oyuncularımza pek çok yenilik sunduğumuz Vodafone FreeZone markasıyla yeni bir işbirliğine daha imza atmaktan çok mutluyuz. Merkezinde ‘oyuncu deneyimi’ olan bir şirket olarak, bu işbirliğiyle oyuncularımıza ve sektörümüze sunduğumuz faydayı büyütmeyi hedefliyoruz. Riot Games Türkiye olarak her zaman oyuncularımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”

İnternet Paketinizden Yemeyecek ve En Düşük Ping ile Oynayacaksınız

Türkiye Turnuvası Vodafone ile anlaşmalı olarak gerçekleştirileceği için düşük ping ve ücretsiz mobil veri sözü veriliyor. Oyuncular için çok olumlu olan bu vaad, oyun deneyimini bir üst seviyeye çıkaracaktır. 

League of Legends Wild Rift için oyun içi satın alım yapmak amacıyla Apple Store & iTunes Hediye Kartı ya da Google Play Hediye Kartı satın almak istiyorsanız buraya tıklamanız yeterlidir.

  • E. Tarihi : 26.06.2021 14:57
  • Okunma : 34