{{ $item.name }}

GTA IV Steam Üzerinden Kaldırıldı!

Yıllardır oyun severlerin 1 numaralı oyunlarından olan Grand Theft Auto serilerinden GTA IV kısa zaman önce Steam üzerinden kaldırıldı.

GTA IV Neden Steam’den Kaldırıldı? 

 

 Herkes tarafından sevilerek oynan ve oyuncuların haytında en az bir kere oynadıkları bir oyun olan Grand Theft Auto serisinden GTA IV geçtiğimiz saatlerde Steam üzerinden satın alımı durduruldu. Ancak şu ana kadar oyunun neden Steam üzerinden kaldırıldığı hakkında oyunun yapımcı şirketi olan Rockstar Games tarafından bir bilgi verilmedi. Sebepsiz yere kaldırılan 2008’den bu yana güncel bir şekilde varlığını sürdüren oyunun yetkililerinden kısa süre içerisinde bir açıklamanın gelmesini bekliyoruz. Durumu ilginç kılan ise satın alımı durdurulan oyunun hâlen GTA IV DLC’lerinden birisi olan ‘Episodes from Liberty City’nin satın alınabilir durumda olması. Oyunu daha önceden kütüphanesine ekleyip ve aktif durumda oynayan oyuncuların herhangi bir şüpheye düşmelerine gerek yok. Eğer daha önceden satın alıp oynamaktaysanız oyunu Steam üzerinden indirebilir ve oynamaya devam edebilirsiniz. 

 

 

Durum GTA V Serisini Etkileyecek Mi? 

 

 Oyunun kaldırılmasının ardından birçok oyuncunun kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı. Acaba bu durum sadece GTA IV için mi geçerli yoksa diğer GTA serilerini de etkileyecek mi? Şu an bir şey söylemek için çok erken ancak durumun şirketler arasında oluşan bir sebepten dolayı yaşanılmış olması muhtemel sebepler arasında görünüyor. Bildiğimiz üzere Grand Theft Auto serilerinden günümüze kadar en çok oynanılan ve Steam oyunları arasında daima popülerliğini koruyan seri şüphesiz GTA V. Özellikle online versiyonunun çıkması ile hikaye dünyasının yanında oyunculara arkadaşlarıyla oynayabilecekleri açık bir dünya sunan oyun için böyle bir durum söz konusu değil. Ancak ilerleyen günlerde GTA IV ile aynı kaderi paylaşırmı net bir şey söyleyemiyoruz. Umarız bu durum diğer GTA Serileri için geçerli olmaz. 

 

 Sizde hemen en ucuz ve en güvenilir GTA V veya Steam Oyunları satın almak isterseniz PlaySultan üzerinden 7/24 hizmet alabilirsiniz.