{{ $item.name }}

Genshin Impact, Epic Games Store'a Geliyor

Son yılın en iyi Açık Dünya oyunlarından biri olan Genshin Impact, Epic Games Store’da oynanabilir olacak. Genshin Impact Epic Games Store’da ne zaman çıkacak? Genshin Impact başka hangi platformlara da gelecek? Detaylar haberimizde.

Genshin Impact, Epic Games Store'a Geliyor

PlaySultan

Doğu pazarından çıkıp tüm Dünya’da belirli bir kemik kitlesine sahip olan Genshin Impact 9 Haziran 2021 tarihinde Epic Games Store’a gelecek. Tamamen ücretsiz olan Genshin Impact aynı zamanda Pay to Win bir oyun da değil. Son derece adil bir oyun içi ödeme sistemi bulunduran oyun daha çok karakter ve kozmetik özelinde ürünler satıyor. 

Genshin Impact Nasıl Bir Oyun?

Genshin Impact Açık Dünya’ya sahip bir aksiyon - rol yapma oyunudur. Yapımcısı ve yayıncısı miHoYo Çin merkezli bir şirkettir. Oldukça sevimli ve ışıltılı karakterleri mevcuttur. Aynı şekilde rengarenk ve parıltılı bir Açık Dünya’sı vardır. The Legend of Zelda: Breath of the Wild benzeri bir dünyası ve mekanikleri bulunan oyunun, haritanın birçok yerine tırmanma ve süzülerek uçma gibi eğlenleri şeyleri de icerisinde barındırıyor. Elementleri kullanarak dövüş sisteminizi çeşitlendirebildiğiniz oyunda, anlık karakter değiştirip düşmanlarınıza karşı avantaj sağlayabilirsiniz. Son derece akıcı ve dinamik bir oynanış sunar. Oyunda genel hatlarıyla dinlendirici ve sakin bir müzik sizinle beraber eşlik eder.

Henüz Genshin Impact Türkçe Yama veya resmi Türkçe dil desteğine sahip değil. Fakat oyunun dünyasını keşfetmek ve oyundan keyif alabilmek için çok büyük bir engel teşkil etmiyor.

Oyunun Epic Games Store’a gelmesinden sonra Genshin Impact Steam versiyonunun da er yada geç bir şekilde duyurulacağını tahmin ediyoruz. Belli ki Çinli yapımcı oyununu daha geniş kitlelere sunmak istiyor. 

Epic Games, Mega İndirimleri Başlattı

PlaySultan

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

Genshin Impact Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 7 SP1 64 bit, Windows 8.1 64 bit veya Windows 10 64 bit (Windows 10 geliştirici sürümleri henüz desteklenmemektedir)
İşlemci Intel Core i5 veya eşdeğeri
Bellek8 GB
Depolama30 GB
DirectX11
Ekran Kartı NVIDIA  GeForce  GT 1030 veya daha iyisi

Genshin Impact Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 7 SP1 64 bit, Windows 8.1 64 bit veya Windows 10 64 bit (Windows 10 geliştirici sürümleri henüz desteklenmemektedir)
İşlemciIntel Core i7 veya eşdeğeri
Bellek16 GB
Depolama30 GB
DirectX11
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB veya daha iyisi


Oyunun Epic Games Store’daki sayfasına ulaşmak ve Genshin Impact indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunun gibi haberlere anında erişmek için PlaySultan’ı takip etmeyi unutmayın.