{{ $item.name }}

Geliştirici Notları

Geliştirici Notları
Bizler için oldukça önemli olan geri dönüşleri, raporları ve önerileri ekiple paylaşan herkese öncelikle teşekkür ediyoruz.

Bizler için oldukça önemli olan geri dönüşleri, raporları ve önerileri ekiple paylaşan herkese öncelikle teşekkür ediyoruz. Oyun ile ilgili yükleme ve karakter iyileştirmelerine yönelik olarak daha öncesinde bahsettiğimiz isteklerimizden bahsetmiştik. Bu geliştirmelerden bir tanesi karakter işlemeleri. Son geliştirici notları içerisinde karakter işleme konusuna ilişkin gerçekleştirmiş olduğumuz işlemlere dair bir video hazırlamış ve bunu test sunucusuna eklemiştik. Sizlerden almış olduğumuz olumlu geri dönüşler sonucunda geliştirici notlarına biraz daha detaylı yer verelim istedik. 21 Mayıs tarihi itibari ile test sunucusu güncelleme notları arasında yer alan ilk etmen performans. Binaların yüklenmesi ile beraber yapılan optimizasyon işlemi %30 ile %40 oranında azaltıldı. Bununla beraber meterial data yapısında optimizasyona gidildi. Oyuncunun oyun içerisindeki hareketine göre Steam önceliğinde optimize işlemi yapıldı. Binaların içerisinde yer alan objelerin yüklenme sürelerinde optimize işlemi gerçekleştirildi ve son olarak haritada yer alan detaylarda da çeşitli optimizeler yapıldı.PlaySultan

Test Konsolu Örnekleri

Yukarıda vermiş olduğumuz detaylara örnek olarak bu özelliklerin ne anlama geldiğini görebilmek mümkün olur. Xbox One S ve HDD içerisindeki örneklere bakıldığında Vikindi'de Castle'a doğru gidilirken harita yükleme süresinin azaltılmış olduğunu görebilirsiniz. Daha öncesinde binaların yüklenme süresi yaklaşık olarak 58 saniye kadar sürüyordu. Güncelleme ile beraber bu süre %40 oranında azaltılarak binaların daha hızlı bir şekilde yüklenmesi sağlandı. Vikindi'de Castle Bridge yüklenme süresinde de Xbox One S ve HDD'de ciddi bir düzelme görülüyor. Motorsikletle Vikindi Castle'da bulunan köprüye doğru 150 km hızla yaklaşılabiliyorken yeni güncelleme ile bu hızın %50 oranında iyileştiğini görebilirsiniz. Daha fazla QoL iyileştirmesi için çalışmalara devam eden ekibimiz bu güncellemenin Temmuz ayında gelemeyebileceğini duyurdu. Temmuz ayından sonraski güncelleme işlemine yetişebilecek olan QoL iyileştirmesi, PUBG konsolu için geliştirmekte olduğumuz eklentilerden bir tanesi. PUBG oyunu için bizlere göstermiş olduğunuz tutku ve heyecan bizler için oldukça kıymetli. Oyun içerisindeki güncellemelere yönelik geri dönüşlerinizi bildirmeye devam edebilir, bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. PlaySultan üzerinden  PUBG UC Points'i ucuz fiyatlara satın alabilirsiniz.

ETİKETLER: Lol Lea