{{ $item.name }}

Geçmişten Günümüze Need For Speed! (NFS Heat)

Geçmişten Günümüze Need For Speed! (NFS Heat)
Her oyunu tüm dünya tarafından sevilerek oynanan ve yarış tutkunlarının vazgeçilmez oyunu Need For Speed yeni serisini daha önce denediniz mi? Evet, hepinizin de tahmin ettiği gibi Need For Speed Heat’ten bahsediyoruz. Yeni çıkan oyun hakkında konuşmadan önce dilerseniz NFS tarihine bir göz atalım.

Need For Speed Geçmişten Günümüze!

 Need For Speed denilince birçoğumuzun aklına internet cafede saatlerce modifiye yaptığımız, mahalle arkadaşlarımız ile toplanıp hesabına yarıştığımız günlerin oyunu olan NFS Underground gelecektir. Ancak oyunun tarihi çok daha eskilere dayanıyor. Sizleri de sıkmadan geçmişten günümüze popüler olan Need For Speed serilerini grafiklerini değerlendirerek ve kronolojik olarak inceleyelim isterseniz.

The Need For Speed (1994)

 Evet, başlıkta da gördüğünüz gibi araba yarışı denilince akıllara ilk gelen oyunun, ilk serisi 1994 yılında piyasaya sürüldü. Grafikleri sizi yanıltmasın, çünkü bu oyun o dönem de oyun piyasasında bomba etkisi yaratmıştı. Tabii ki insanlar ilk kez bilgisayar oyunları ile tanışıyordu. O yüzden gelen geri dönüşlerin tamamı olumlu yönde olmuştu.

PlaySultan

Need For Speed Underground Serisi (2003)-(2004)

 Aslında oyunun kendini tanıtarak bütün dünya da konuşulmasını sağlayan ve şöhretini buralara kadar gelmesinde büyük rol oynayan seri Underground… Oyunun piyasaya sürülmesinin üzerinden tam 10 yıl geçmiştir. Açıkçası bu seriye kadar NFS ilk günlerine kıyasla düşüşe geçmişti. Ancak gelen yeni özellikler ve araçların modifiye edilebilir olması oyunseverleri ekrana kilitlemişti. Şu an o dönemleri hatırlayıp duygulandığınızı hisseder gibiyim.

PlaySultan

Need For Speed Most Wanted (2005)

 MW serisi Electronic Arts’ın yeni oyun motorunun sınırlarını sonuna kadar zorladığı ve bu çabanın karşılığını fazlası ile aldıkları seridir. Underground tarafında ilk kez gördüğümüz modifiye modu bu seri ile farklı bir çağ atlamıştı. Grafiklerin çok daha gerçekçi oluşu, detaylı modifiye opsiyonları, en önemlisi bizleri hırslandıran, duygulandıran ve hikayenin sonunda zafer duygusunu iliklerimize kadar hissettiren seridir.

PlaySultan

Need For Speed Heat (2019)

 Serinin son örneği ve uzun bir aradan sonra EA Games’in oyun piyasasında Underground etkisini yaratmayı amaçladıkları NFS Heat… Oyun günümüz oyun motorları ile yapıldığı için bazen kendimizi gerçek hayattan bir görseldeymiş gibi hissedebiliyoruz. Grafiklerinin aşırı gerçekçiliği ve hikaye modunun sürükleyiciliği ile insana nerden nereye dedirtiyor. Modifiye konusunda çok detaylı olması, Underground ve MW tutkunlarını yeniden ekranlara döndürecek gibi görünüyor.

PlaySultan

Egzozların parlaklığına ve sesine kadar değiştirebildiğiniz Need For Speed Heat’i henüz denemediyseniz güvenilir ve en uygun fiyatlar için PlaySultan üzerinden 7/24 hizmet alabilirsiniz.