{{ $item.name }}

Garry's Mod

PlaySultan

Garry's Mod veya GMOD, Half-Life 2 üzerine kurulan bir kum havuzu modudur. Bu mod ile kullanıcılar, oyunun içersindeki materyalleri kullanarak birçok şey yaratabilirler. Bunlar kullanıcının hayalgücüne kalmış şeylerdir.

 

İlk piyasaya sürülme tarihi: 3 Kasım 2017
Geliştirici: Sledgehammer Games
Yayıncı: Valve
Tür: Komik
Platformlar: 
 Microsoft Windows, Linux, Mac OS​

 

 Not: Siparişinizi verdikten sonra arkadaşlık isteği gelicektir, lütfen kabul ediniz aksi taktirde siparişiniz iptal edilir.

Teslimat: Steam GİFT şeklinde yapılmaktadır. Ortalama olarak 5 ila 15 dakika içerisinde teslimat gerçekleştirilir.

Garry's Mod

Garry's Mod piyasaya ilk olarak 2004 yılında sunulmuştur. Garry's Mod Half Life 2 oyunu üzerine kurulan sandbox temalı binlerce mod içeren bir oyundur. Tasarımcısı Garry Newman olan oyunun adı da tasarımcısından gelmektedir. Half Life 2 oyununun motoru kullanılarak bu oyuna yapılan modların birleştiği yeni bir oyun olan Garry's Mod oyununda yapabilecekleriniz hemen hemen sınırsızadır. Bu oyunda çeşitli oyuncular oyunun içinde yer alan malzemeleri kullanarak bir mod tasarlarlar. Robotlar, makineler, binalar ve araçlar yapan oyuncular daha sonra bu yaptıkları modu kullanıcılara açarlar böylece oyuncu sayısı artar ve çevrimiçi bir oyun deneyimi sunulur.

 Oyunun belirli bir konusu, hikayesi ve hatta oynanış biçimi bile yoktur. Çünkü bu oyun binlerce oyunu barından bir oyun kutusu gibidir. Garry's Mod sadece oyunculara bir oyun dünyası oluşturmak için kolaylık sağlar. Oyunda yapabilecekleriniz moddan moda göre farklılık gösterir. Oyun Steam üzerinden 40 TL’ye satılmaktadır. Garry's Mod oyununu oynamak için Half-Life oyununa veya Counter-Strike: Source oyununa sahip olmanız gereklidir. Garry's Mod oyunu Half-Life oyununa veya Counter-Strike oyun serilerine mod yapılarak üretilen yeni bir oyun olarak düşünülebilir.

 Garry's Mod Nasıl Bir Oyun?

 Garry's Mod kullanıcıların modda yer alan eşyalar ile oluşturduğu dünyada geçen bir oyun. Her oyuncu kendi modunu oluşturup tek başına oynayabileceği gibi oluşturduğu dünyayı diğer kullanıcılara da açarak çevrim içi oyun deneyimi yaşayabilir. Oluşturulan dünyalarda oyunun farklı amaçları olabilir. Örneğin rol yapma dünyası olarak geliştirilen bir dünyada oyuncular meslek sahibi olup o mesleğin işini yaparak oyunu oynayabilir. Başka bir modda ise düşmanın kalesini ele geçirdiğiniz bir savaş oyunu olarak mod oluşturabilirsiniz.

 Binlerce aktif kullanıcıya sahip olan Garry's Mod oyunu temelinde sandbox türüne dayanır. Sandbox dünyasını kendiniz kurup oynadığınız oyunlara verilen genel isimdir. Sandbox oyunlarına modun el verdiği şekilde bir dünya yaratılır ve bu dünyaya bazı kurallar konulur. Oyuncular bu kurallara göre oyunu oynar ve kazanır veya kaybeder.

 Garry's Mod oyunu da oyunculara fizik bakımından sadece yer çekimi kontrolünü gerçekleştiren bir mod yapma oyunudur. Oyunda kullandığınız malzemeler Half Life 2 oyununda yer alan malzemelere dayanır. Oyunda robot, makine gibi canavarlar da eklemeniz mümkündür. Ayrıca silah ve silah vuruş tasarımı da Half Life 2 oyunundan kopyalanmıştır. Garry's Mod resmi olarak Half Life 2 oyununa mod yapmanızı sağlayan bir oyundur.

 Garry's Mod Nasıl Oynanır?

 Garry's Mod oyunundaki özel tuşlar moddan moda değişir. Ancak genel olarak farenin sol tıklama tuşu ile ateş edersiniz. Farenin sağ tıklama tuşu ise nişan almanızı sağlar. Boşluk tuşu pek çok modda zıplamayı sağlarken bazı modlarda ise uçma görevini üstlenir. W, A, S, D tuşları yön tuşları olarak kullanılırken R tuşu da kullanılan silahın şarjörünü değiştirebilirler.

 Garry's Mod Sistem Gereksinimleri Neler?

 Garry's Mod oyununun oynamak için en az 1.8 GHz hızında bir işlemci hızınız olması yeterlidir. Ancak iyi bir oyun deneyimi almak istiyorsanız 2.5 GHz veya daha fazla hıza sahip bir işlemciniz olmalıdır. İşletim sistemi olarak Windows XP ve daha yeni olan tüm işletim sistemleri oyun ile uyumludur. Garry's Mod oyunu için en az 4 GB kapasiteli bir belleğe ihtiyacınız var. Garry's Mod oyunu DirectX:9 sürümünün veya daha yenisinin bilgisayarınızda yüklü olması koşulu ile çalışır. Ayrıca oyunu oynamak için en az 8 GB büyüklüğünde bir boş depolama alanına ihtiyacınız var. Bu özelliklere veya daha iyisine sahipseniz Garry's Mod oyununu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Ürün bulunamadı!
ÜRÜNSTOKADETTUTAR{{ rewardPointAlias }}İŞLEM
{{ item.name }}
{{ item.discountRate }} İNDİRİMLİ
{{ item.stockMessage }}
{{ item.oldPriceValue * (item.quantity ? item.quantity : 1) | currency: currencySymbol }}
{{ item.priceValue * (item.quantity ? item.quantity : 1) | currency: currencySymbol }}
{{ item.customProperties.rewardPoint * (item.quantity ? item.quantity : 1) }} {{ (item.customProperties.rewardPointValue * (item.quantity ? item.quantity : 1)) | currency: currencySymbol }}

"{{ attribute.name }}" boş olamaz! "{{ attribute.name }}" geçersiz!
{{ $select.selected.name }}
İlan bulunamadı!

Yorumlar

İlk yorumu sen yaz

Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.

TOPLAM KAYIT : {{ totalItems }} - TOPLAM SAYFA : {{ totalPages }}