{{ $item.name }}

Football Manager 2021 İnceleme

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi olan Football Manager serisinin 2021 versiyonu 24 Kasım tarihinde satışa sunuldu. Peki hayranları tarafından yeterince beğenildi mi? FM 21 hakkındaki incelememizi makalemizde bulabilirsiniz.

PlaySultan

Takdir edersiniz ki 2020 senesi bütün dünya için pek te iyi geçmiyor. Covid-19 salgını nedeniyle bir hayli insan ve sektör zarar gördü. Yetkililerin “hanede kalın” çağrısına uymak için Football Manager 2021 oldukça iyi bir neden olacak gibi görünüyor. Sports Interactive’in son zamanlarda çok kökten yenilikler yapmak yerine eldeki mevcut (mücadele motoru, 3D vb) özellikleri daha da geliştirme ve ince ayrıntılar ile detaylar ekleme tercihinde bulunuyorlar.

Değişen Basın Toplantıları

Bunlardan en dikkat çekeni medya toplantıları ile yapılan müzakereler. Evvelki sürümlerde medya toplantıları kısa bir müddet sonra monotonlaşmak ta ve bir çok oyuncu bu işi yardımcısına devrediyordu. 2021 ile medya, idare, ekip ve oyuncularınız ile yapacağınız toplantılarda artık söylemek istediklerinizi nasıl bir ruh hali ile söyleyeceğinizi de seçebiliyorsunuz. İletişim şekliniz, şayet kızgınsanız “su şişesini yere fırlat” gibi “Zlatanvari” bir şekilde olabileceği gibi elinizi oyuncunun omuzuna atıp bir abi&baba figürü şeklinde de olabilecek. Gergin, asabi, mutlu, vurdumduymaz gibi pek çok jest ve mimik mevcut. Buna göre basın ve oyuncularınızın size olan yaklaşımını ve algısını belirleyeceksiniz.

                                               

                                         PlaySultan

Transfer Toplantıları

Ek olarak sezon başı ve devre arasında futbol direktörü & idare ile ihtiyaç duyulan yerlere yapılmak üzere transfer toplantıları yapabiliyorsunuz. Hangi mevkiye ne tarz bir oyuncu gerektiği üzerine konuşup, daha doğru ve hızlı analiz yapabilirsiniz. Başkanınızın Youtube’dan izlediği bir oyuncuyu mu yoksa tam sizin aradığınız oyuncuyu mu önereceği parasal gücünüze ve itibarınıza kalmış bir şey. Mücadele öncesi ve mücadele ara yüzü daha da ayrıntılandırılarak size daha gerçekçi bir oyun tecrübesi sunuyor. Bir futbol takımını yönetmenin ne olduğunu bir hayli değişik açıdan alacağınız aksiyon ile hissediyorsunuz. Oynamak, oynatmak istediğiniz oyun ve sistemin alana yansımasını çok daha net bir şekilde görebiliyorsunuz. Mücadele ekranı çok daha ayrıntılandırılmış. “Old school” oyuncuların alışması biraz vakit alabilir. Ama stratejinizi yaparken, oyuncuların mevkileri ile özelliklerini kullanarak en iyi stratejisi ve anlayışı benimsemeniz için ekibinizden daha net talimat ve teklifler alacaksınız. Oyuncularınızın özelliklerine göre mevkilendirmek daha fazla önem arz etmekte artık.

                                          

                                           PlaySultan

Maç Motorunda Yenilikler

3D ve mücadele motorundaki pozitif gelişmeler ile birlikte artık çok daha iyi ve gerçekçi bir maç tecrübesi mümkün. Oyuncu modelleri, ataklar, pozisyon çeşitliliği gerçekten memnuniyet verici. Oyuncu tipi ve stratejinize göre sıfıra inip içeri yapılan muz orta ile gol bulabildiğiniz gibi kaleci üzerinden aşırtma gol ile de gol bulabiliyorsunuz.Seyir zevki yüksek maçlar sunuluyor size. Optimizasyon ve kayıt hızının hızlı ve iyi olması memnuniyet verici. Bir evvelki sürümde karşı karşıya gol atmak bazen ciddi manada problem olabiliyordu. Ayrı olarak kupa seremonileri de çok daha şık bir hale getirilmiş.Hem yerli hem de yabancı bir teknik patronun başına geçeceği vakit “ekibi ile beraber geliyor” tarzı haberlere artık aşinayız. FM 21 ile birlikte performans analist sorumlusu, performans analisti, oyuncu analisti gibi yeni çalışma arkadaşlarınız var. Takım, oyuncu analizleri çok daha ayrıntılandırılmış.

                                      

                                          PlaySultan

Toparlamak gerekirse, genel anlamda baktığımız zaman FM 21 kesinlikle alınıp oynanması gereken bir oyun olmuş. Yeni her zaman yenidir ve FM’nin bu yeni oyununda da bu kesinlikle geçerli. Oyunu uygun fiyatlarla satın almak için sayfanın alt kısmında bulunan linklere tıklayabilirsiniz. PlaySultan ailesi olarak makalemizi okuduğunuz için teşekkür eder, keyifli oyunlar dileriz.

→ En Uygun Fiyatlarla Football Manager 2021 Satın Almak İçin Tıklayın ←