{{ $item.name }}

Epic Games Store'dan Bomba Haber! Control Bedava!

Bir süredik hakkında söylentiler dolaşıyordu ki bugün itibari ile söylentiler gerçeğe döndü. 2019 yılında ödüllere doymayan oyun, Control, Epic Games Store’da ücretsiz. Control ne zamana kadar ücretsiz dağıtılacak? Control sistem gereksinimleri nedir? Detaylar haberimizde.

Epic Games Store'dan Bomba Haber! Control Bedava!

PlaySultan

Alan Wake, Quantum Break ve Max Payne gibi oyunlarla tanıdığımız Remedy Entertainment tarafından geliştirilen, 505 Games tarafından yayınlanan Control; Epic Games Store’da ücretsiz.

Control’ü 17 Haziran 2021 saat 18:00’ya kadar ücretsiz edinebilirsiniz. Oyunu mutlaka Epic Games hesabınıza ekleyin.

Kısaca Control Hikayesi

Jesse Faden’ı kontrol ettiğimiz oyunda, doğaüstü bir olay sırasında kardeşini kaybeden Jesse’nin, olayı araştırmak için Federal Kontrol Bürosu’na gitmesi üzerine başlıyor. Olaylar burdan sonra çığırından kopar ve akıl almaz bir maceranın içerisine sürükleniriz. 

Oynanış

Psişik güçlerimiz ile birlikte oldukça iyi bir oynanışa sahip olan Control, aldığı ödüllerin hakkını sonuna kadar veriyor. Havada uçma, telekinezi ve daha birçok özel gücümüzün bulunduğu oyunda oynanış keyfi maksimumda diyebiliriz. 

Çeşitlendirebileceğiniz dövüş sistemi ile de düşmanlarınızın üstüne uçarak, yerden aldığınız devasa kaya parçaları ile ya da silahınız ile etkisiz hale getirebilmeniz mümkün.

Görsellik

Bilimkurgusal bir ortamda geçen Control, şahane görselleri ve gerçekçi grafikleri ile göz kamaştırmayı başarıyor. Yer yer çok renkli, bazen de karanlık tonlarıyla içinde bulunduğunuz Dünya’yı size çok iyi hissettiriyor. Üst düzey görselliği ile dikkat çeken oyunu acaba sizin bilgisayarınız çalıştırabilecek mi?

PlaySultan

Control Sistem Gereksinimleri

Control Minimum Sistem Gereksinimleri:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim SistemiWindows 7, 64-bit
İşlemciIntel Core i5-4690 / AMD FX 4350
Bellek8 GB RAM
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 280X
DirectXSürüm 11
Depolama42 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: Geniş ekran desteği 21:9 / Farklı işlevler atanabilir kontroller / Sınırlandırılmamış kare hızı / G-Sync / Freesync desteği

Control Önerilen Sistem Gereksinimleri:
 

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi                     Windows 10, 64-bit
İşlemciIntel Core i5-7600K / AMD Ryzen 5 1600X
Bellek16 GB RAM
Ekran KartıNVIDIA GeForce GTX 1660/1060 / AMD Radeon RX 580 AMD | Ray Tracing için : GeForce RTX 2060
DirectXSürüm 12
Depolama42 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: Geniş ekran desteği 21:9 / Farklı işlevler atanabilir kontroller / Sınırlandırılmamış kare hızı / G-Sync / Freesync desteği

Oyunu buraya tıklayarak ücretsiz alabilirsiniz.

Bedava olmasıyla bizleri sevindiren Control Türkçe yamaya da sahip. Ayrıca Epic Games Mega İndirimler kapsamında Control’ün DLC’leri ve Sezon bileti de indirimde. Standart sürümünü bedavaya alıp denedikten sonra ek paketlerini de almak isteyebilirsiniz.
PlaySultan

 

Bunun gibi haberlere kolaylıkla erişebilmek için PlaySultanı takip etmeyi unutmayın.