{{ $item.name }}

Elyon Nasıl Bir Oyun?

Elyon MMORPG piyasasına yeni bir soluk mu getirecek? Doğu pazarından çıkan oyunumuz batı piyasasında tutunabilecek mi? Yepyeni bir MMORPG deneyimi karşınızda. Şimdi ücretsiz deneyin. Hemen oynamaya başlayın. Kapalı beta bitmeden oyunu deneyimleme şansını kaçırmayın.

ELYON NASIL BİR OYUN?

PlaySultan

Elyon, eski adıyla Ascent: Infinite Realm doğu pazarından gelen yeni bir MMORPG. (devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu) Daha öncesinden Black Desert Online gibi oyunlara aşinaysanız, bu oyunun da benzer bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. 

PUBG ile tanınan Güney Koreli yapımcı Bluehole’u bünyesinde bulunduran Krafton tarafından geliştirildi. Oyunun yayımcısı ise Kakao Games.

PlaySultan

Oynanış

Oyunun en öne çıkan çıkan özelliği, dinamik combat kullanması. Nispeten eski olan hedefleme istemi bu oyunda mevcut değil. World of Warcraft ve ülkemizde çokça meşhur olan Knight Online gibi oyunlarda bulunan hedefleme sistemi bu oyunda bulunmuyor. Yetenek kombinasyonlarına ve yetenek bazlı bir oynanış stiline sahip olan bu dinamik combat, özellikle doğu menşeili firmalardan çıkan MMORPG’lerde çokça görmüş olduğumuz bir sistem haline geldi.

Ayrıca havada uçma ve havada dövüşme gibi mekanikler barındırmasından ötürü eğlenceli bir oynanış sunacak gibi görünüyor. 

Görünüş

Unreal Engine 3 ile geliştirilen oyunumuzun neden Unreal Engine 4 ile çıkmadığı da merak konusu. İleride yükseltilebileceği de düşünülebilir fakat Unreal Engine 3, 2021 yılında biraz eski gözüküyor.

Oyununda genel olarak steampunk bir hava hakim. Özellikle iç mekan tasarımlarında görmüş olduğumuz bu stil hoş bir görünüme sahip. Grafik motorunun eskiliğini, stilize grafik ve tasarım ile kapatmışlar diyebiliriz.

Karakterler ise her doğu menşeili oyun gibi iyi gözüküyor. Çeşitli bir karakter yaratma ekranı bulunan oyun göze hoş gelen, estetik karakterlere sahip.

PlaySultan
 

Elyon Sistem Gereksinimleri


Elyon Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi Windows 8.1 64 bit
İşlemciIntel i3 ya da Ryzen 3 - 1200 (3.1 GHz)
Bellek8 GB
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 760 ya da AMD Readeon R9 280
Depolama 50 GB HDD
İnternetGenişbant internet bağlantısı
DirectX11

Elyon Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi Windows 10 64 bit
İşlemciIntel i5 ya da Ryzen 5 - 1600 (3.2 GHz)
Bellek16 GB
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 970 ya da AMD Readeon RX 580
Depolama50 GB SSD
İnternetGenişbant internet bağlantısı
DirectX11

PlaySultan

Elyon Çıkış Tarihi

6-10 Mayıs 2021 tarihleri arasında kapalı betaya açılan oyunumuzun resmi bir çıkış tarihi henüz bulunmamakta. 2021 yılının son çeyreğinde çıkacağı düşünülüyor. Henüz Elyon Türkçe dil desteği bulundurmuyor.


 

Bunun gibi haberlere ulaşmak için PlaySultan’ı takip etmeyi unutmayın. Oyunu da buraya tıklayarak indirebilirsiniz.