{{ $item.name }}

Doom Eternal İnceleme

FPS tarihinin en vahşi en hızlı oyunu Doom serininin son oyunu Doom Eternal derin incelemesi sizlerle. Dünyalar arası dolaşıp, cehennemden gelen yaratıkları ezip biçip keseceğiz. Elektrikli testerenizi ve pompalı tüfeğinizi hazırlayın. Şeytan avlamaya gidiyoruz.

Doom Eternal İncelemePlaySultan

Id Software tarafından geliştirilen, Bethesda tarafından yayınlanan Doom Eternal, 2016 yılında çıkan Doom oyununun devamı niteliğinde. 2005 yılında çıkardıkları Doom 3: Ressurection of Evil’dan sonra uzunca bir süre bizleri bekletmiş olsa da 2016 yılında çıkan Doom güzel bir reboot olarak karşımıza çıkmıştı. Doom Eternal ise önceki oyunun izinden gitmekle kalmamış, ilk oyunun iyi yaptığı her şeyi çok daha iyi yapıp adeta şov yapmış diyebiliriz. Başlıklar altında detaylı inceleyelim.

Grafikler

PlaySultan

İlk oyun zaten halihazırda iyi gözüken bir oyunken Doom Eternal ile birlikte çıtayı bir üst seviyeye çıkarmışlar. Ortalama sistemlerde bile iyi performans veren oyunun optimizasyonu da oldukça iyi. Kaplama kalitesi artan oyun, tasarım ve tarz olarak zaten kusursuz bir seviyede. Eğer elinizin altında gerçekten iyi bir makine varsa oyunun size görsel bir şölen sunacak. Eğer böyle bir makineye sahip değilseniz de üzülmenize hiç gerek yok, oyun düşük ayarlarda da son derece akıcı ve tatmin edici görünüyor.

Oynanış
PlaySultan

Doom Eternal’ın asıl kendini gösterdiği kısım tabii ki oynanış. İnanılmaz hızlı ve akıcı oynanışı ile sizi oturduğunuz yerde terletiyor. Silahlar arası geçişler çok hızlı ve çevrede dolaşarak yaratıkları hızlıca yok edebiliyorsunuz. Tırmanma, koşma, çift zıplama gibi mekanikler oyuna çok iyi entegre edilmiş, çok hızlı ve rahat bir oynanışa imkan veriyor. 

Oyunun zorluğu son derece tadında ama zorlanmayı seven rekabetçi oyuncular için fazlası ile zorlu Ultra-Violence ve Nightmare zorluk seçenekleri de bulunuyor.

Silahlar

PlaySultan
Oyunun neredeyse tüm ikonik silahlarını barındıran oyun, çeşitlilik açısından son derece tatmin edici. Oyunun sonlarına doğru geldikçe bazen bazı silahları kullanmayı bile unutmanız söz konusu. Silahların çeşitli yükseltmeleri de mevcut. Haritada bulacağınız silah geliştirmelerini alıp oynanış tarzınıza göre istediğiniz geliştirmeyi yapabilirsiniz. Oyun bu geliştirmeleri dağıtmak konusunda bonkör olsa da etrafı detaylıca araştırıp incelemekte fayda var yoksa gözünüzden kaçması çok muhtemel

Doom Eternal Sistem Gereksinimleri
Minimum

İşletim Sistemi64-Bit Windows 7 / 64-Bit Windows 10
İşlemciIntel Core i5 @ 3.3Ghz yada daha iyisi / AMD Ryzen 3 @ 3.1 GHz yada daha iyisi
Bellek8 GB
Ekran KartıNVIDIA GeForce GTX 1050Ti (4GB), GTX 1060 (3GB), GTX 1650 (4GB) yada AMD Readeon R9 280(3GB), AMD Readeon R9 290 (4GB), RX 470 (4GB)
Genişbant İnternet Bağlantısı
Depolama 50 GB
1080p / 60 FPS / Düşük Kalite Ayarda


Önerilen

İşletim Sistemi 64-Bit Windows 10
İşlemci Intel Core i7-6700K yada daha iyisi / AMD Ryzen 7 1800X yada daha iyisi
Bellek 8 GB
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 1060 (6GB) NVIDIA GeForce 970 (4GB), AMD RX 480 (8GB)
Genişbant İnternet Bağlantısı
Depolama 50 GB
1080p / 60 FPS / Yüksek Kalite Ayarda *NVIDIA GTX 970 Orta Kalite Ayarda kullanmalı

Son dönemin en iyi FPS oyunlarından biri olan Doom Eternal'ı sizler için inceledik. Bunun gibi inceleme ve haberleri okumak için PlaySultanı Takip etmeyi unutmayın. 


PlaySultan güvencesi ile Doom Etarnal satın almak için buraya tıklamanız yeterli.