{{ $item.name }}

Discord Sony ile Ortaklık Duyurdu. Discord Artık Playstation'da!

Playstation'daki sesli iletişim kullanımına büyük kolaylık getirileceği öngörülen bu anlaşma, Playstation oyuncularını sevindirecek gibi gözüküyor. Discord hangi özellikleri ile gelecek? Discord ne zaman Playstation üzerinden kullanıma açılacak? Bu soruların cevabı haberimizde.

Discord Sony ile Ortaklık Duyurdu. Discord Artık Playstation'da!
Playstation oyuncularını sevindirecek bir gelişme

Oyuncuların başlıca oyun içerisinde sesli iletişim kurmak için kullandığı, yayın açtığı ve daha birçok farklı iletişim çeşidi için kullanılan Discord, Sony ile anlaşma sağladı ve artık Playstation oynarken Discord kullanabileceksiniz.

PlaySultan

Zaten Playstation’da arkadaşlarınız ile sesli iletişim kurup oyun oynamak biraz çetrefilli bir işti. Discord’u bilgisayarınız üzerinden kullanmanın rahatlığına bir kez alıştığınız zaman konsolda eliniz sesli iletişim tuşunu açmaya bile gitmiyor. Dolayısı ile Discord’un artık Playstation Network üzerinden kullanılabiliyor olması, ürünün sahipleri için sevindirici bir haber.

PlaySultan

Sony Interactive Entertainment'ın CEO'su Jim Ryan, Sony'nin blog sitesi üzerinden Playstation ile Discord'un anlaştığınıduyurdu.

Jim Ryan açıklamasında, "140 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan iletişim hizmeti Discord ile ortaklık kurduğumuzu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Ekiplerimiz ile birlikte Discord'u gelecek yılın başında Playstation Network'e entegre etmek için sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Amacımız Discord ve Playstation deneyimlerini konsol ve mobil cihazlara getirerek insanların daha rahat iletişim kurmalarına ve eğlenmelerine olanak sağlamak." dedi.

PlaySultan

Yapılan ortaklık her ne kadar oyuncuların yararına olsa da ne zaman kullanıma başlayacağı, Discord’un özelliklerinden ne kadar faydalanacağı gibi detay bilgiler henüz paylaşılmadı. PC’de çok fazla özelliğinin ve detayının bulunmasından ötürü acaba Playstation Network’e bir lite versiyon mu gelecek yoksa bütün özelliklerini barındıracak mı belirsiz.

Bu yazımızda size Sony ve Discord ortaklığından bahsettik. Bunun gibi haberlere ulaşabilmek için PlaySultan’ı takip etmeyi unutmayın.

Sitemiz üzerinde güvenle Discord Boost satın almak için buraya tıklamanız yeterlidir.