{{ $item.name }}

Cyberpunk 2077 İnceleme

Yaklaşık 8 yıllık bir bekleme süresinin ardından nihayet piyasaya sürülen, çok beklenilen Cyberpunk 2077 incelemesi ile karşınızdayız. Oyun hakkında daha detaylı bilgi edinmek için makalemizi okuyabilirsiniz. Ayrıca uygun fiyatlarla ve hemen teslim avantajıyla Cyberpunk 2077 satın almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

PlaySultan

The Witcher 3 veya Skyrim gibi büyük açık dünya RPG'leri ana hikayelerinin gücüyle değil, etrafındaki yan görevlerle tanımlanıyor. Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt Red ise bu felsefeyi alıp bütün bir oyunu bu şekilde inşa etti. Şaşırtıcı derecede kısa ama yine de son derece ilgi çekici merkezi görev dizisinin yanı sıra, sizi çeşitli yakın gelecekteki şehir manzaralarıyla içine çekiyor, Night City'de yapabileceklerinizin büyük çoğunluğu tamamen isteğe bağlıdır, ancak yine de yolculuğunuz üzerinde son derece etkilidir. Bu daha serbest biçimli yapı, bir sürü rahatsız edici buglar da dahil olmak üzere hatasız diyemeyiz, ancak görevlerin gücü - isteğe bağlı olsun ya da olmasın - ve onların içindeki seçiminiz Cyberpunk 2077'yi en heyecan verici, duygusal ve sade, son yıllarda oynadığımız en eğlenceli RPG'ler arasına rahatlıkla girer. Night City'de (elimizden geldiğince spoilerlardan kaçınarak) uzun süredir ölü olan rock yıldızı ve şirket karşıtı terörist Johnny Silverhand'in zihnine hapsolmuş bir paralı asker olan V'yi kontrol ediyorsunuz. Keanu Reeves'in canlandırdığı Johnny, inanılmaz derecede sevimsiz bir serseri. Yine de, Johnny’nin V ile sorunlu ilişkisi ve aralarındaki mecburi diyebileceğimiz bağlılıkla birlikte kendilerini içinde buldukları ortak karmaşaya bir çözüm bulmak için savaşmaları gerekiyor.

                                              

PlaySultan

Cyberpunk 2077’nin intro kısmını oynadıktan sonra, logonun ilk kez ekranda gözüktüğü ana ulaşmak bile altı saatimizi aldı - Aslında bu bile oyunun ne kadar büyük olduğunun bir göstergesi..  İntroyu geçtikten sonra, kocaman Night City haritasında istediğiniz yere gidebilirsiniz; bazı mahallelerin diğerlerinden daha sert düşmanları olabilir, ancak genel olarak konuşursak, sorun aramadıkça kimse sizi vurmaz - ve daha oyunun ilk saatlerinden itibaren sizi uzun süre meşgul edecek yeterli yan göreviniz olur. Haritayı açınca bir sürü irili ufaklı yan görev göreceksiniz. Bu görevleri yapmak tabii ki zorunlu değil ancak yaptığınızda seviye atlamanıza ve para kazanmanıza çok yardımcı oluyor.

                                              PlaySultan

Yeni bölgeleri ziyaret ettiğinizde hızlı seyahat noktalarını açabiliyorsunuz. Ancak tavsiyemiz, gideceğiniz yer çok uzun değilse kesinlikle arabayla gidip şehrin havasını solumanız. Hızlı seyahat yapınca bir yükleme ekranı gelmekte ve ardından seçtiğiniz yere sizi götürmekte. Manuel sürüş, bir yükleme ekranı görmeyeceğiniz anlamına gelir ve yol boyunca manzaraya dalmanıza olanak tanır. Otomobillerinin hissi ve tasarımında da gerçek bir çeşitlilik var, her biri etrafındaki şehrin derinliğiyle eşleşen ayrıntılı bir iç mekana sahip. Ve size sürekli olarak satışa sunulan özel arabalar teklif edilirken, bunların tümü bir düğmeye basılarak size çağrılabilir.

                                              PlaySultan

Görevlerin kendisi de büyük ölçüde keyifli, komikten derin duygusallığa, heyecan verici ve yoğun karanlık arasında değişiyor. Bunları ilk defa sizlerin deneyimlemesini istediğimiz için fazla detaya girmeyeceğiz ama benim için muğlak vurgular, CDPR'nin fragmanlarda gösterdiği muhteşem görevlerden, aktif olarak kanıt miktarının olduğu bir dizi ajan tarzı dedektiflik görevlerine kadar uzanıyor. Bu görev yapısı şüphesiz Cyberpunk 2077'nin kontrolünü size vermesinin en ilginç yolu olsa da, yolunuza çıkanları nasıl öldürmeyi (veya kibarca etkisiz hale getirmeyi) seçeceğiniz konusunda verilecek eski tip RPG kararları da mevcut oyunda.

                                             PlaySultan

Sonuç olarak, Cyberpunk 2077 sizi birkaç kısıtlama ile güzel ve göz kamaştırıcı derecesindeki bir haritada özgür kılıyor. Karakterinizi nasıl inşa edeceğiniz, görevlere nasıl yaklaşacağınız ve düşmanlarla nasıl yüzleşeceğiniz konusunda şaşırtıcı miktarda seçenek sunuyor ve kararlarınızın hem çevrenizdeki dünya hem de içinde yaşayan insanların hikayeleri üzerinde somut ve doğal bir etkisi olabiliyor. Bu hikayeler duygusal, komik, karanlık, heyecan verici ve bazen bunların hepsi aynı anda olabilir. Ana görev, kendi başına alındığında beklenenden daha kısa olabilir ve finalinde anlamlı değişiklikler yapmak için ne yapmanız gerektiği her zaman net değildir, ancak neredeyse başlangıçtan itibaren mevcut olan çok sayıda yan görev, görev üzerinde şaşırtıcı derecede güçlü bir etkiye sahip olabilir. Cyberpunk 2077’nin etkileyici tasarımı onu gerçekten olağanüstü bir RPG yapıyor. Biz de PlaySultan ailesi olarak bu oyunu mutlaka alıp oynamanızı tavsiye ediyoruz.

→ En Uygun Fiyatlarla Cyberpunk 2077 Satın Almak İçin Tıklayın ←