{{ $item.name }}

Call of Duty Warzone'a Rambo ve John McClane Geliyor

80’lerin unutulmaz aksiyon filmlerindeki iki karakter olan Rambo ve Die Hard’dan John McClane, son dönemin popüler Battle-Royale oyunu Call of Duty Warzone’a ekleniyor. İleride başka karakterler de gelecek mi?

 Call of Duty Warzone'a Rambo ve John McClane Geliyor

PlaySultan

Call of Duty resmi Twitter hesabından paylaşılan görsellere göre 3. sezon ortası gelecek olan güncelleştirmede Rambo ve John McClane oyuna eklenecek.
PlaySultan
Call of Duty Twitter hesabından yukarıdaki görseli paylaştı ve “SURVIVORJOHN1009062’yi tanıyan var mı?” diye sordu. Bir oyuncunun istatistikleri olan bu görselde, karakter hiç ölmemiş ve K/D oranı sonsuz olarak gösterilmiş. 5 oyunu toplam 7 saat oynamış ve 552 kişiyi öldürmüş. Bu istatistikler Rambo film serisinin istatistikleri ile aynı. Rambo filminin de 5 filmi var ve toplam uzunlukları 7 saat. Rambo Serinin sıkı hayranlarının internette paylaştığı bilgiler ve istatistikler doğrultusunda da toplam öldürdüğü insan sayısı 552. 

PlaySultan

Hoş bir şekilde duyurusu yapılan bu haber daha sonradan oyun içi görüntülerle oluşturulmuş kısa bir Rambo videosu ile kesinlik kazandı. Alevli bir oku, yaya geren Rambo, düşman askerlerini hedef alıyor ve filmde geçen bir replik olan “Become War” cümlesi ile paylaşılıyor.

PlaySultan

John McClane için de aynı şekilde hoş bir duyuru gerçekleşti. “Nakatomi boru temizliği” isimli bir görsel yayınlandı ve altında da “Yıppee Kı Yay” yazılmış. Die Hard filmini izleyenlerin hatırlayacağı üzerine meşhur boru sahnesi ve repliği olan bu göndermelere bir de Nakatomi yazısının “N” harfi eklenmiş. Boru sahnesindeki Zippo marka çakmağa gönderme olacak şekilde dizayn edilen “N” harfi ile bütün ikonik simgelere referans verilmiş.

PlaySultan

Henüz yapılan açıklamalarda Rambo ve John McClane’in bir skin olarak mı yoksa operatör olarak mı geleceği belirsiz. 

80’lerdeki film yıldızlarının oyunlara gelmesine zaten aşinayız. Mortal Kombat 11’e de gelen Rambo oyuncular tarafından olumlu tepki ile karşılanmıştı. Rambo’nun yanı sıra Robocop ve Terminator’ü de öncesinde ekleyen Mortal Kombat 11, bu girişimleri ile son derece olumlu geri dönüşler aldı. Acaba ilerleyen süreçte Warzone’a Arnold Schwarzenegger’in canlandırdığı Terminator yada başka bir 80’ler klasiğinden karakter gelir mi? Şimdilik bunları bilmiyoruz. Güncelleme geldikten sonra detayları hep birlikte öğreneceğiz.

Bu tarz haberlere ulaşmak için PlaySultan’ı takip etmeyi unutmayın.