{{ $item.name }}

Blizzard, World of Warcraft: Burning Crusade Classic için Çıkış Tarihi Duyurdu

MMORPG denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan World of Warcraft, Classic için duyurulmuş olan Burning Crusade ek genişleme paketinin çıkış tarihi açıklandı. Bu yazımızda sizlere oyuna eklenecek yeni özelliklerden bahsedeceğiz.

Blizzard, World of Warcraft: Burning Crusade Classic için Çıkış Tarihi Duyurdu

PlaySultan

Dünya’nın en çok bilinen ve oynanan MMORPG’lerinden biri olan World of Warcraft, Classic versiyonu için genişleme paketini duyurmuştu.

Normalde 2007 yılında orijinal oyuna çıkan bu genişleme paketi, şimdi World of Warcraft Classic için geliyor. Blizzard’ın gün geçtikçe kan kaybeden kemik kitlesini geri kazanmak ve nostalji severleri tekrar kazanabilmek için 2019’da çıkardığı Classic versiyona gelecek bu paket, World of Warcraft oyuncularının favori genişleme paketlerinden birisidir.

Oyunun ikonik karakterlerinden biri olan Illidan Stormrage’i yenmek için Black Temple’da raid yapacağız. Parçalanmış Outland gezegeninde havada uçan adalarda gezip yaratık avlayacağız. Oyuna gelen başlıca yenilikler bu olsa da aşağıda sizler için hepsini derledik.

PlaySultan

İki Oynanabilir karakter

Alliance tarafı için Draenei, Horde tarafı için Blood Elf karakterleri oyuna eklenecek. 

Uçan binekler

Outland yaya olarak keşfetmeye pek uygun bir yer değil. Havada uçan küçük adalardan oluşan parçalanmış Outland gezegenini uçan bineklerimizle keşfedebileceğiz.

Taraflara eklenen sınıflar

Alliance tarafı için Shaman, Horde tarafı için Paladin sınıfı oyuna ekleniyor.


Bu Genişleme ile İlgili Bildiğimiz Diğer Şeyler

PvE oyuncuları için grup bulma ve PvP oyuncuları için arena eşleşmeleri günümüz sistemine optimize edilecek. Bu tarz eski yapımlar ilk çıktıklarında günümüz eşleştirme sistemlerini kullanmıyorlardı ve oyuncu bulmak, topluca oyun oynamak işkenceydi. Oyun zevkini baltalamaması için bu tarz sistemler daha iyi çalışır hale getirilecek.

Oyuncular Classic sunucularında eğer isterlerse Burning Crusade genişleme paketini oynamadan da devam edebilecekler. Oyunculara bu seçim şansını sunulması son derece iyi. Oyunun ek paketsiz vanilla halini daha çok seven oyuncular için iyi haber.

60 leveldan başlayıp 70 levela kadar sürecek bu macerada 60 level karakteri olmayanlar ne yapacak? Blizzard her hesapta bir kez kullanıma mahsus olacak şekilde level boost satacak. Direkt Burning Crusade deneyimine erişmek isteyen kullanıcılar için yine iyi bir haber. Bu özellik sadece Burning Crusade Classic için geçerlidir. Draenei ve Blood Elf karakterler boostlanamaz.

PlaySultan

World of Warcraft: Burning Crusade Classic Çıkış tarihi ne zaman?
1 Haziran 2021’de çıkacak. Az bir süre kaldığı için bir an önce kolları sıvamakta fayda var. Oyunun duyuru videosunu da buradan izleyebilirsiniz.

World of Warcraft Classic oynamak için sadece oyun süresi satın almanızın yeterli olduğunu hatırlatalım. PlaySultan güvencesi ile World of Warcraft Pre Paid Game Card satın almak için buraya, oyun içi gold satın almak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Bizi takipte kalmayı unutmayın.