Oyunlar » Battlefield 2042

Battlefield 2042

Battlefield 2042

Battlefield™ 2042, serinin ikonik topyekün savaşına geri dönüşün habercisi olan birinci şahıs nişancı oyunudur. Yakın gelecekte düzeni bozulan bir dünyaya uyum sağlayın ve zorlukların üstesinden gelin.

 Battlefield 2042 , Electronic Arts tarafından yayınlanan ve video oyunu geliştiricileri EA DICE ile Criterion Games tarafından geliştirilen bir birinci şahıs nişancı video oyunudur . 2042 yılındaki "İnsanlık için Savaş" sırasında geçen kurgusal bir hikâye ile 2013'te çıkan Battlefield 4'ün doğrudan devamı niteliğindedir.

Battlefield™ 2042, serinin ikonik topyekün savaşının geri döndüğünün habercisi birinci şahıs nişancı oyunudur. Yakın gelecekte düzeni bozulan dünyada, manganızın ve yüksek teknolojili cephaneliğinizin yardımıyla dinamik olarak değişen savaş alanlarına uyum sağlayın ve zorlukların üstesinden gelin.Battlefield 2042 satın alma işleminden sonra Origin CD Key olarak teslim edilecektir. Battlefield 2042 Origin üzerinde kullanılabilir, Steam yada Epic Games üzerinde çalışmaz. Battlefield 2042 PC üzerinde kullanılabilir, XBox One yada PS5 üzerinde çalışmaz. Battlefield 2042, serinin ikonik topyekün savaşının geri döndüğünün habercisi FPS oyunudur. Yakın gelecekte düzeni bozulan dünyada, manganızın ve yüksek teknolojili cephaneliğinizin yardımıyla dinamik olarak değişen savaş alanlarına uyum sağlayın ve zorlukların üstesinden gelin.

  • İşlemci: Intel Core i5 6600K/ AMD FX-8350.
  • Grafik İşlemci: Nvidia GTX660/ AMD Radeon HD 7850.
  • Bellek: 8 GB RAM.
  • İşletim Sistemi:Windows 10.
  • Boş Disk Alanı: 50 GB.

Kategori Açıklaması

Battlefield 2042, Dice tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan bir FPS (First Person Shooter) oyunudur. 19 Kasım 2021 tarihinde tüm platformlarda aynı anda çıkmıştır.
PC, Xbox Series XS, Xbox One, PS5 ve PS4 platformlarında Battlefield 2042 oynanabilmektedir. Battlefield 2042, adından da anlaşılabileceği üzere bizleri yakın gelecekteki savaş alanının içerisine sokuyor. Gelişmiş teknoloji ve teçhizatlar sayesinde modern zamanlardaki savaşı deneyimliyoruz. Önceki oyunlarda Dünya Savaşları döneminde oynuyorduk ve eski silahları sevmeyen oyuncular için bu oyunlar pek cazip değildi. Battlefield 2042’de ise modern zamanların bile ilerisinde, yakın gelecekte kendimizi buluyoruz.

Battlefield 2042, 64 v 64 oyuncuya kadar destekliyor. Modern yapıların arasında savaştığımız oyunda birçok farklı silah ve teçhizat bulunuyor. 

Battlefield oyuncularının çok iyi bileceği üzere oyunda çeşitli modlar bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir:

Conquest

Battlefield’ın ikonikleşmiş oyun modu, 2042’de de yerini alıyor. Çeşitli bayrakların etrafında aksiyonun döndüğü bu oyun modunda bayrakların yanında durarak bu bölgeleri ele geçiriyoruz ve takımımız ile oyunu kazanmaya çalışıyoruz.

Breakthrough

Bu oyun modunda oyuncular saldıranlar ve savunanlar olmak üzere ikiye ayrılıyorlar ve büyük ölçekli alanları savunmaya / ele geçirmeye çalışıyorlar.

Hazard Zone

Battlefield size her zaman en çok oyuncu sayısını ve en büyük haritaları vadeder. Ancak Hazard Zone modunda bunun tam tersi oluyor. 4 kişilik bir ekip oluyorsunuz ve haritanın çeşitli yerlerine dağılmış olan sürücüleri fırtına başlamadan bulup toplamanız gerekiyor. Aynı hedefe sahip olan diğer düşmanlarla da savaşmanız gerekiyor. Çok daha taktiksel bir Battlefield deneyimi yaşatan Hazard Zone, Battlefield 2042 oyuncularına bambaşka bir oyun tecrübesi yaşatmak için tasarlandı.

Battlefield 2042’yi PlaySultan’dan Satın Alın

PlaySultan, avantajlı fiyatı ile her zaman olduğu gibi yine oyuncuların yanında. Başka platformlardan satın almak yerine Battlefield 2042’yi PlaySultan’dan satın alırsanız fazla para vermenize gerek kalmaz. Canlı destek ekibimiz ile birlikte size her zaman hizmet sağlarız. Hem satın alımınız öncesinde hem de satın alımınız sonrasında aklınıza takılan her türlü soruyu bizlere sorabilirsiniz.

S.S.S

Battlefield 2042 Kac TL?

Battlefield 2042, PlaySultan’da 499,99 ₺ olarak satışa sunuldu. Steam fiyatı 599,99 ₺ olan Battlefield 2042’yi PlaySultan üzerinden satın almak daha avantajlıdır. Steam ya da başka bir yerden satın almak yerine PlaySultan’dan Battlefield 2042 satın alan oyuncular kar ediyor. Siz de daha fazla ücret ödememek için Battlefield 2042’yi PlaySultan’dan satın alın.

Battlefield 2042 Kaç Oyuncu?

Battlefield 2042, 128 oyuncuyu aynı haritada buluşturuyor. Battlefield zaten devasa haritaları ve birçok oyuncuyu aynı haritada buluşturması ile meşhur bir oyundur. Battlefield 2042’de ise bu durumu olabilecek en uç noktaya çekmeyi amaçlamışlar. 128 kişi ile aynı anda aynı haritada oynamak, Battlefield deneyimini en yoğun şekilde yaşamanızı sağlayacak.

Battlefield 2042 Hangi Platformda?

PC, Xbox Series XS, Xbox One, PS5 ve PS4 platformlarında Battlefield 2042 oynanabilir. Battlefield 2042 hem eski nesli hem yeni nesli ihmal etmemiş diyebiliriz. Neredeyse her platformda Battlefield 2042’yi oynayabilirsiniz. Bu noktada Battlefield 2042’nin eski nesili pas geçmemesi, yeni nesil konsol satın almamış oyuncuları oldukça sevindirmiş olacaktır. Bu yüzden de takdiri hak ediyorlar.

Battlefield 2042 Türkçe mi?

Maalesef Battlefield 2042’de Türkçe dil desteği bulunmuyor. Battlefield 2042’den keyif alabilmek için inanılmaz bir İngilizce bilinmesine de gerek yoktur. Ortalamanın altında İngilizce bilen birisi bile Battlefield 2042’yi oynayıp keyif alabilir.

Battlefield 2042 Steam Ne Zaman Çıkacak?

Battlefield 2042, 19 Kasım 2021 tarihinde Steam’de yerini almıştır. Tüm platformlarda aynı anda çıkmıştır. Ertelenme haberleri ile oyuncuları biraz fazla bekletmiş olsa da her zaman olduğu gibi Eylül - Kasım arasında oyununu çıkarmayı başarmıştır.

Battlefield 2042 Ne Zamana Kadar Ücretsiz?

Battlefield 2042, 16 Aralık ile 20 Aralık tarihleri arasında Steam’de ücretsiz bir şekilde oynanabiliyordu. Bu teklif kısıtlı bir süre için geçerliydi ve süre dolduğu zaman ücretini ödeyerek Battlefield 2042’yi oynayabiliyordunuz. Battlefield 2042’nin bir daha böyle bir etkinlik yapıp yapmayacağı meçhul. Bazı kişilere göre Battlefield 2042 ileride ücretsiz olarak sunulabilir. Ancak bu tamamen tahmine dayalı bir iddiadır. 

Battlefield 2042 Cross Platform Var mı?

Var ancak biraz farklı bir şekilde. Eski nesiller kendi aralarında, yeni nesiller kendi aralarında Battlefield 2042 oynayabiliyorlar. Yani Xbox One ve PS4 kullanıcıları kendi aralarında; PC, Xbox Series XS ve PS5 kullanıcıları kendi aralarında Battlefield 2042 oynayabiliyorlar. 

Battlefield 2042 Game Pass Gelecek mi?

Neredeyse diğer bütün Battlefield oyunları Game Pass sisteminde yerini aldığı için büyük bir ihtimalle Battlefield 2042’de bir gün Game Pass’de yerini alacaktır. Bunun ne zaman olacağı ise şimdilik meçhul.

Battlefield 2042 Kaç GB Yer Kaplar?

Battlefield 2042 epey sistem isteyen bir oyun. Battlefield’ın görsel kalitesi zaten artık herkesin bildiği bir gerçek. Dolayısıyla hem depolama alanı olarak hem de diğer sistem gereksinimleri olarak biraz iddialı bir oyun. Battlefield 2042’yi oynayabilmeniz için sisteminizde 100 GB’lık bir yer olması gerekmektedir. Battlefield 2042 bilgisayarınızda yaklaşık 100 GB yer kaplayacaktır. 

Battlefield 2042 Kaç Saat Sürüyor?

Battlefield 2042 hikaye modu bulundurmadığı için oyunu siz ne kadar oynamak istiyorsanız o kadar oynarsınız. Battlefield 2042 sadece online moda sahip bir oyun olduğu için kaç saat sürer diye sormak yersiz olacaktır. Oyundan sıkılana kadar, dilediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Battlefield 2042 başı ve sonu olan bir oyun değildir.

Battlefield Hangi Sırayla Oynanır?

Bazı Battlefield oyunlarında hikaye modu bulunmaktadır fakat bu hikayelerin genellikle birbirleri arasında bir bağ bulunmamaktadır. Dolayısıyla atmosferi ve geçtiği dönemi baz alarak, en seveceğinizi düşündüğünüz Battlefield oyunu neyse ondan başlayabilirsiniz. Çoğu Battlefield oyunu çevrimiçi çoklu oyuncu odaklıdır. Bu nedenle bir sıralamaya bağlı kalmak çok mantıklı değildir. Eğer illaki bir sıralamaya bağlı kalarak oynamak istiyorsanız en güncel olandan en eskiye doğru gitmek mantıklı olacaktır.

Battlefield 2042 Hikaye Modu Var mı?

Maalesef Battlefield 2042 hikaye modu bulundurmamaktadır. Pek çok oyuncu için Battlefield çevrimiçi çoklu oyuncu oyunu olduğu için Battlefield’ın hikayesini önemsemezler. Geliştirici ekip de bunun farkında ki  Battlefield 2042 için hikaye modu geliştirmemişler.

Battlefield 2042 Kaç Kişilik?

Battlefield 2042, 64 vs 64 kapışmaya olanak sağlayabilen bir oyundur. Tek başınıza ya da arkadaşlarınız ile beraber Battlefield oynayabilirsiniz.