{{ $item.name }}

Assassin’s Creed Odyssey İncelemesi!

Assassin’s Creed Odyssey İncelemesi!
Assassin’s Creed Odyssey serinin son oyunu olarak bütün dünyanın gözde RPG oyunlarından birisi haline geldi. Oyunun en çarpıcı özellikleri ve spoyler vermeden hik'ayesi hakkında inceleme de bulunduk. Sürükleyici hikayesini merak eden oyuncuların okumasını şiddet ile tavsiye ediyoruz.

Assasin’s Creed serisinin son oyunu olan Assasin’s Creed Odyssey bir önceki oyun olan Origins’in izinden giderek açık dünya RPG oyunu haline geldi. Bilindiğiz üzere eskiden aksiyon tabanlı olan Assasin’s Creed artık farklı bir boyut kazandı, size seçim hakkı tanıyor ve yaptığınız seçimlere göre oyunu şekillendiriyor. Yapımcıların iddiasına göre oyunu bitirmiş bir arkadaşınızla konuştuğunuz zaman sanki farklı oyunlar oynamış gibi hissedeceksiniz. Çok fazla seçenek ve çok fazla son olduğu iddialar içerisinde yer alıyor. Origins ile başlayan aksiyonun yerini RPG ye bırakması ile Assasin’s serisi artık farklı oyuncu kitlelerinede hitap eder haline geldi.

PlaySultan

 Oyunun kısa metasından bahsettiğimize göre şimdi nerede ve ne zaman geçtiği hakkında konuşalım. Antik Yunanistan’da geçen oyunumuz milattan önce 431 yılları içerisinde hayat buluyor. Oyun içerisinde 2 karakter seçme imkânımız var. Erkek olarak Aleksios ve kadın olarak Kassandra’yı seçebiliyoruz. Oyuna ilk başladığımızda hepinizin yakından tanıdığı, çıkan filmi ile birlikte tüm dünya da büyük ilgi uyandıran 300 Spartalı filminin ana karakteri Leonidas’ı yönetiyoruz. Aslında bütün oyununun ana merkezi Leonidas. Sonrasında devam eden aksiyon ve gerilim sahneleri göz önüne alındığında hikâye Leonidas’ın kutsal mızrağı metaforuyla yön buluyor. Bu mızrak oyunun bize seçilebilir karakter sınıfı olarak sunduğu Aleksios ve Kassandra’ya miras olarak kalıyor. Aslında yaşayacağınız hikâyenin kaderi de tam olarak burada belli oluyor.

PlaySultan

 Kısacası Assassin’s Creed Odyssey günümüze kadar gelen bütün hikâye tabanlı oyunların tek taraflı ve herkesin aynı sonucu aldığı senaryoları yaşatmak istemeyerek, oyuncunun kendi karakterini de oyun içerisinde aktif olarak kullanarak serüvenin gidişatını değiştirme imkânı sunuyor.

Sürükleyici ve macera dolu hikayesi ile Assassin’s Creed Odyssey güvenilir ve en uygun fiyatlar ile PlaySultan’da sizleri bekliyor.